پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویرسه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

پروژه افزایش ظرفیت نوار نقاله شماره 2 مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح شد - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

پروژه افزایش ظرفیت نوار نقاله شماره ۲ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر عصر امروز طی مراسمی با حضور حسین احمدی مدیر مجتمع مس سرچشمه و جمعی از مدیران و معاونان مجتمع ، پروژه افزایش ظرفیت نوار نقاله شماره ۲ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان از ۴۷۷۰ تن در ساعت به ۵۵۰۰ تن در ساعت افتتاح شد.

سعید ملکی نیا مجری پروژه معدن مس سرچشمه در شرح جزئیات این پروژه اظهار داشت: این پروژه در تاریخ ۱۶ خرداد ۹۶ به مدت ۱۹ماه و با هزینه بالغ بر ۴۲ میلیارد ریال و ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو به صورت ارزی هزینه در بر داشته است .

وی بیان داشت :عواید این پروژه شامل ۱۵ هزار تن افزایش انتقال خاک مس از معدن مس سرچشمه به سمت کارخانه تغلیظ بود و همچنین آماده به کاری تجهیزات و آپدیت اطمینان از افزایش انتقال خاک که می توانستیم به صورت روزانه تغلیظ داشته باشیم .

ملکی تصریح کرد :این پروژه با توجه به حساسیت و اهمیتی که داشته، ترکیبی است از تکنولوژی خارجی و داخلی و از متخصصین داخلی در ان استفاده شده ،البته بحث اجرا ،طراحی و محاسبه و نصب راه اندازی توسط متخصصین داخلی بوده است و بخش بزرگی از تجهیزاتی که ما نیاز داشتیم از تامین کنندگان داخلی بوده است قسمتی از آن هم از خارج تامین شده است .

وی افزود :افتتاح این پروژه باعث افزایش ظرفیت ۱۵ هزار تنی شده است که کمک بزرگی به مجموعه مس داشته باشد .

وی گفت :۴۷۵۰ تن قبلا انتقال خاک در ساعت داشتیم با راه اندازی این پروژه توانستیم ۵ هزار ۵۰۰ تن انتقال خاک در ساعت را داشته باشیم .

ملکی نیا خاطرنشان کرد :این پروژه به صورت مستقیم اشتغالزایی نداشته است اما تقریبا بخش بزرگی از نیرو و انرژی همکاران را برای جاهای دیگر به وجود آورده است .Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر