پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویرسه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

نشست خبری ودیدار نوروزی مهندس محمدرضا عظیمی زاده شهردار رفسنجان بااصحاب رسانه ضمن تبریک بمناسبت سال جدید - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

نشست خبری ودیدار نوروزی مهندس محمدرضا عظیمی زاده شهردار رفسنجان بااصحاب رسانه ضمن تبریک بمناسبت سال جدید

به گزارش پایگاه خبری فیروزه کویر درحاشیه نشست خبری ودیدار نوروزی مهندس محمدرضا عظیمی زاده شهردار رفسنجان با اصحاب رسانه ضمن تبریک بمناسبت سال جدید
گفت: طی سال گذشته برنامه هایی داشتیم و اولویت کاری شهرداری نیز همراه بودن مردم با برنامه های شهرداری است.

وی تصریح کرد: مردم همراه با برنامه ها و فعالیت های شهری باشند و مهمترین برند این شهر، مردم شهر هستند اگر از فعالیت شهرداری راضی باشند شهر رشد می کند
.
عظیمی زاده افزود: برای رفاه شهر باید رضایت مردم را جلب کنیم و تبلیغ برند شهر رفسنجان را مردم شهر رقم می زنند و با وجود شهری آباد مهمانان نوروزی خود را بهتر می توانند دعوت کنند.

وی ادامه داد: مردم باید مبلغ و همراه یک شهر باشند و از طرفی منظر و سیمای شهر هم مورد توجه شهرداری است، مردم چیز نو و جدید را می پسندند و کار زیربنایی در این شهر شامل همراهی کردن شهرداری توسط مردم، منافع شهر و تامین بودجه است تا شهر رشد کند.

شهردار رفسنجان گفت: فضاهای شهری در این شهر از نظر مساحت مهم هستند و فضای محیط باید مناسب باشد تا به خوبی مدیریت و ساماندهی شوند و بادگیر معین، نوع مالکیت و ساخت و ساز از جمله محیط های مهم و گسترده هستند که جای کار و مدیریت صحیح را می طلبد و باید ساماندهی شوند، محیط های گستره شهر رفسنجان بسیار زیاد هستند و قابلیت مدیریت وجود ندارد لذا تلاش باید انجام شود .

عظیمی زاده در بحث ساماندهی بافت تاریخی و ناکارآمد رفسنجان هم گفت: ۷۰ میلیارد تومان نیاز است تا این بافت ساماندهی شود لذا این بودجه را به استان معرفی کردیم و امید که تخصیص اعتبار شود و پروزه ها را اجرا کنیم .

وی خاطرنشان کرد: در فضای سبز نیز نیاز است محلات و پارک های محله ای در شهر ایجاد شوند تا مردم بهره مند شوند ضمن اینکه برای ترویج ورزش دوچرخه سواری نیز برنامه ریزی شده و پیست دوچرخه سواری در این شهر ایجاد می شود.

شهردار رفسنجان از دیگر اقدامات و برنامه های شهرداری هم گفت: تابلوهایی راهنمای شهری در شهر در حال نصب هستند تا افراد برای ورود به شهر راحت تر بتوانند مقصد خود را پیدا کنند، پیاده رو سازی در دستور کار شهرداری است و آزاد سازی چند پلاک که مشکلاتی داشت، ساماندهی ایستگاه های اتوبوس در دستور کار است و ایجاد تقاطع غیر همسطح در شهر پیش بینی شده است.

وی با اشاره به بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رفسنجان در سال جدیدگفت: تامین‌ این اعتبار و درآمد شهرداری از محل عوارض شهرداری ، فروش زمین و تملک است و در سال گذشته نیمی از بودجه سال ۹۷ از محل عوارض تامین شده است.

عظیمی زاده با اشاره به اینکه در اجرای برنامه ها و جشن های همدلی هزینه ای بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان صرف می شود تصریح کرد: در شرایط موجود عمق محلات دارای مشکل است و در آن مکان ها از جمله محلات رستم آباد و رحمت آباد و اسماعیل آباد خدمات بیشتر خواهیم کرد و این خدمات مورد نیاز مردم هستند.

وی با بیان اینکه گردشگری یک تفریح، رویداد، درمان و کسب و کار برای یک منطقه است گفت: ساماندهی نقاط گردشگری شهر رفسنجان مد نظر است و در سال گذشته حصار قدیم شهر مرمت و مسیر گردشگری در خیابان بنفشه نیز ایجاد شد و استقبال مسافران نوروزی از این آثار بسیار بوده است.

وی افزود: آسفالت معابر شهری نیز در اولویت برنامه های شهرداری است و قیمت قیر نیز نسبت به سال گذشته سه برابر شده الان قیر را باید تنی ۳/۵ میلیون تومان خریداری کنیم اما نگذاشتیم کارخانه اسفالت تعطیل شود.

تنظیم :فاطمه استادحسینی

Likes0Dislikes2
نظرات و ارسال نظر