پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویردوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

نشست خبری رئیس دانشگاه ولیعصر (عج)رفسنجان با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت روز روابط عمومی - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

نشست خبری رئیس دانشگاه ولیعصر (عج)رفسنجان با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت روز روابط عمومی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر در حاشیه نشست خبری رئیس دانشگاه ولیعصر (عج)رفسنجان با اصحاب رسانه شهرستان به مناسبت روز روابط عمومی گفت:
💢 فاز ۳ این دانشگاه در ۱۷ هزار متر مربع در حال ساخت است که ۸۵ درصد از آن پیشرفت فیزیکی دارد.
💢دکتر حسن رنجبر عسکری افزود: علمی که تلاش دارد ارتباط یک سازمان و مخاطبینش را داشته باشد لذا مخاطبین ما کل جامعه هستند و از طرفی شغلی پر از مسئولیت است؛ باتوجه به اینکه جامعه امروزی به سمتی رفته که جهان را تبدیل به دهکده کوچک کرده است و در آن واحد می توان هرگونه اطلاعات را به جهان انتقال داد و انتقال اطلاعات مسئولیت سنگینی است و فن، حرفه و صداقتی می خواهد که اطلاعات را به نحو شایسته انتقال دهیم.
💢وی درادامه بیان کرد: جامعه ۹ هزار نفر دانشجو، هیئت علمی، کارمند و را داریم که جوابگو هستیم‌ باید تلاش کنیم تا بتوانیم وظیفه خود را نسبت به این جامعه انجام دهیم.
💢دکتررنجبر عسکری عنوان کرد: سند راهبردی در حال تدوین است تا واحد های سازمانی نقاط ضعف را رفع و نقاط مثبت را تقویت کنند و خوشبختانه ۸۵ درصد شاخص ها تعیین و تعریف شده و تا شهریور ماه سند راهبردی ۵ معاونت دانشگاه مشخص می شود؛ تمام شاخص ها را تعیین خواهیم کرد و در اختیار دانشکده ها می گذاریم تا بر اساس طرح های آموزشی و پژوهشی‌ تلاش خواهند کرد؛ یک سری برنامه های دانشگاه ۵ ساله است‌ و این سند راهبردی و شاخص ها در چشم انداز، قابل تغییر است.
💢وی خاطرنشان کرد: هر دانشکده باید بتواند ارتباط موثر با جامعه داشته باشد به ویژه اینکه دانشگاه ها در نسل چهارم قرار دارند و جامعه باید پاسخگوی جامعه و رفع مشکلات آنها باشد.
💢همچنین وی اظهار داشت: از شرکت های مرکز رشد و فناوری حمایت داریم و مرکز رشد واحدی است که به افراد صاحب ایده و صاحب فکر کمک می کند تا ایده تبدیل به ثروت شود در این زمینه دانشگاه ولیعصر رفسنجان به عنوان‌اولین دانشگاه در استان در سال ۹۱ مرکز رشد را احداث کرده است و ۵۵ شرکت در زمینه های مختلف فعالیت دارد و ۷ شرکت از مرکز رشد نیز به عنوان دانش بنیان شناخته شده است.
💢رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گفت: ارتباط با صنایع رفسنجان را داریم، مس از صنایع مهم کشورمان است که در این حوزه دو عنصر داریم که از خارج واردات داریم و اگر در داخل ساخته شود به بیگانگان وابسته نخواهیم شد.
💢وی افزود: کود اسید سولفوریکی که در مجتمع مس در حال تولید است لذا کود سولفات آلومینیوم را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار گرفته است کودی بسیار عالی برای باغات پسته است و به دنبال شخص خیری هستیم تا تولید انبوه کود را انجام دهد شود.
💢دکتر رنجبرعسکری در ادامه بیان کرد: همچنین به وزارت نفت اخیرا طرحی مطرح کردیم؛ انفجار ماشین های گازسوز را داریم و این امر خطیر است لذا طرحی نوشته شده تا فشار گاز را به یک صدم‌ برساند و دانشگاه خوب وارد شده و نقش خود را ایفا کرده تا کاری برا صنعت انجام شود و همچنین در آینده نزدیک با صنایع رفسنجان ارتباط خواهیم گرفت؛ در زمینه آموزشی هم دانشگاه در ۹۹ رشته و مقاطع مختلف تحصیلی دانشجو می پذیرد و ۲۰ درصد از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی اند.
💢رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان به امضای تفاهم‌نامه دانشگاه با وزارت علوم افغانستان اشاره و اظهار کرد: قرار است تا آخر خرداد پرونده دانشجویانشان را به دانشگاه ارسال کنند تا از نظر علمی بررسی شود و در صورت پذیرش از سوی دولت جذب دانشگا‌ه ما می‌شوند و پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر ۱۰۰ دانشجو پذیرش شوند.
💢رنجبرعسکری همچنین از همکاری برای پذیرش دانشجو از کشور عراق خبر داد.
💢وی با اشاره به اینکه اگر خیرین نبودند‌ ساختمان دانشگاه ولیعصر ایجاد نمی شد از ۱۲ خیر از جمله در حاج شیخ محمد هاشمیان، حاج محمد فروتن، حسین امین، رمضانی، محمد غلامرضایی، دکتر تجدد، پری شمسی، آقای مرشدی، مرعشی و غیره یاد کرد و افزود: تا سال ۸۵ یک ریال کمک بودجه ای نداشتیم و خیرین به کمک دانشگاه آمدند بیش از ۱۳۰ هزار متر مربع ساختمان احداث شده که توسط خیرین.انجام گرفته است.
💢دکتر رنجبر عسکری تصریح کرد: فاز ۳ این دانشگاه در ۱۷ هزار متر مربع در حال ساخت است که ۸۵ درصد از آن پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن ۸ میلیارد تومان بودجه نیاز است و این فاز ۳ دانشگاه شامل دانشکده علوم ریاضی، دانشکده علوم اقتصاد، خوابگاه صبوری و خانه ۲ فرهنگ است.
💢رئیس دانشگاه ولیعصر رفسنجان بیان کرد:این دانشگاه معین اقتصادی مناطق محروم شهرستان است
💢دکتر رنجبر عسکری افزود: منطقه خنامان از مناطق محروم رفسنجان است که در آن با کمک اهالی سه سال است که طرح زعفران کاری را در ۳ هکتار انجام می دهیم و در این مدت ۲ کیلو گرم محصول برداشت شده و این طرح در این منطقه در حال توسعه است، ضمن اینکه مجوز گلخانه کشت سبزی در این منطقه صادر و این گلخانه احداث شد.
💢وی تصریح کرد: همچنین
در شاهزاده عباس رفسنجان هم دو استخر پرورش ماهی احداث شد و در حال حاضر ۵۴ هزار قطعه ماهی در آن در حال پرورش است که در آینده نزدیک برداشت و به بازار عرضه خواهند شد.

💢دکتر رنجبر عسکری ادامه داد: در روستای مانی هم ۱ هکتار زعفرانکاری توسط دانشگاه انجام شده و در شهرک مس نیز کشت گل #محمدی و #زعفران را داریم.

💢ودراخر وی خاطرنشان کرد: پرورش دام های سبک وکمک به تولید گوشت در اقتصاد جامعه نیز از اهداف این دانشگاه است تا در راستای رونق اقتصادی گام برداشته باشیم
در حاشیه نشست خبری رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) با اصحاب رسانه حجت‌الاسلام جمالی رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه بیان کرد:

💢 این دانشگاه را دارای ۶۰ کانون و تشکل است

💢همچنین وی افزود:برگزاری یادواره‌های شهدا در طول سال، جشنواره‌ها و کرسی‌های آزادایشی را از برنامه‌های معاونت فرهنگی برشمرد.

💢حجت الاسلام جمالی بیان کرد: امسال ۵۰۰ دانشجو راهی اردوی راهیان نور شدند و ۱۳۰ زوج جوان به مشهد مقدس اعزام شدند وام کمک هزینه ازدواج به زوج‌هایی که سال اول ازدواج‌شان بوده اعطا شده است.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر

رضا احمدیعلی گفته :
سه شنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

سلام آقای احمدی این چنین اخباری که نه به درد دنیا میخورد و نه به درد آخرت فایده ندارد در چنین سایت بارزشی سایت بگذارید حرفهایی که اینها زدند اگر روی هم بگذارید یک کیلو پیاز هم به آدم نمی دهند . از مراسم و گزارشات امامزاده واجب التعظیم حضرت سیدجلال الدین اشرف بگویید که آدم لذت می برید اکثر مسئولین ما دروغ می گویند

Likes0Dislikes0
پاسخ