پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویرسه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری مراسم شب نوزدهم در امامزاده سیدجلال الدین اشرف - فیروزه کویررفسنجان

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

برگزاری مراسم شب نوزدهم در امامزاده سیدجلال الدین اشرف

مراسم احیاء اولین شب قدر همزمان با شب ضربت خوردن امام علی علیه السلام در جمعه شب سوم خرداد ماه ۱۳۹۸با حضور زائران و مجاورین امامزاده سید جلال الدین اشرف نوق امامزاده شاخص شهرستان رفسنجان برگزار شد،در این آیین معنوی و روحانی دعاهای افتتاح، جوشن کبیر و ذکر استغفار، قرائت نماز قضا و قرآن به سر گرفته شد و مومنین تا هنگام سحر در حرم ملکوتی امامزاده سیدجلال الدین اشرف به راز و نیاز و عبادت با پروردگار خویش مشغول بوده و به احیاء و زنده داری این شب عظیم پرداختند.
مراسم شب احیاء در ساعت ۲۲ شروع شد پس از قرائت قرآن و اعمال شبهای قدر اقامه نماز های قضا و مستحبی طبق رسم هر ساله به امامت حجت الاسلام زینلی اقامه کردند .پس از آن حجت السلام والمسلمین کربلایی سید محمد مهدی میر میران سخنران مراسم با اشاره به فضایل ، مصائب ، احادیث و فرمایشات گهر بار مولای متقیان علی علیه السلام به ذکر فضائل مولا پرداخته و حضرت امیرالمومنین علی (علیه السلام) را بزرگترین نشانه‌ی خدای متعال خواندند ؛ به گونه‌ای که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) ولایت ایشان را شرط قبولی ایمان می دانند. زیرا رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در شأن امیرالمومنین می فرمایند: «وَلَایَهُ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ وَلَایَهُ اللَّهِ وَ حُبُّهُ عِبَادَهُ اللَّهِ وَ اتِّبَاعُهُ فَرِیضَهُ اللَّهِ وَ أَوْلِیَاؤُهُ أَوْلِیَاءُ اللَّهِ وَ أَعْدَاؤُهُ أَعْدَاءُ اللَّهِ وَ حَرْبُهُ حَرْبُ اللَّهِ وَ سِلْمُهُ سِلْمُ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ» (ولایت علی بن ابی طالب ولایت خداست و محبت به او عبادت خدای متعال است و تبعیت از او فریضه ای از جانب خداست و دوستان او دوستان خدا هستند و دشمنان او دشمنان خدا هستند. جنگ با او، جنگ با خداست، و دوستی و صلح با او دوستی با خداست».
حجت الاسلام میرمیران ولایت و محبت امیرالمومنین را ملاک حق و باطل دانستند و مقام والای امیرالمومنین (علیه السلام) فراتر از درک و فهم مخلوقات دانستند . آنچنان فراتر که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) حدیث شگفت‌انگیز فوق را در وصف امیرالمومنین (علیه السلام) فرمودند. اما بهترین راه شناخت مقام والای امیرالمومنین (علیه السلام) از زبان شخص رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می‌باشد. زیرا رسول خدا (ص) فرموده است: «یا علی حبک إیمان و بغضک نفاق و کفر؛ ای علی محبت داشتن به تو ایمان است و عداوت با تو نفاق و کفر است». پس بنابر این اصل، امیرالمؤمنین (ع) قسمت کننده بهشت و آتش است.بنابراین، مراد از گنج بهشت همان کلید است و دلیل این مطلب آنکه امیرالمؤمنین (ع) «قسیم الجنه و النار» است؛ علی بن ابی طالب قسمت کننده بهشت و جهنم است؛ چون تقسیم بهشت و دوزخ بر مبنای ایمان و کفر است
مراسم عزاداری و سوگواری با مداحی حاج علی طالبی مداح اهل بیت تا وقت سحر ادامه داشت.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر