پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویردوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری رفسنجان برگزارشد - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

جلسه کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری رفسنجان برگزارشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر جلسه کارگروه اشتغال در فرمانداری رفسنجان باحضور دکتر فصیحی هرندی فرماندار و مسئولین ادارات برگزارشد
مجید فصیحی هرندی صبح امروز ۱۹ خرداد ماه در کارگروه اشتغال شهرستان رفسنجان اظهار کرد: اشتغال یکی از اولویت های اصلی این شهرستان است.

وی با اشاره به مراجعه جوانان جویای کار به دستگاههای ذیربط، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم در خصوص معرفی به اشتغال بصورت نظام مند عمل کنیم بهتر است، این معرفی به اشتغال از طریق موسسات کاریابی که البته تنها یکی در رفسنجان وجود دارد انجام شده و باید تدابیری اندیشیده شود که این موسسات به دو تا سه موسسه افزایش یابد و رقابتی بین آنها بوجود بیاید.

مقام عالی دولت در شهرستان رفسنجان تصریح کرد: باید بتوانیم از طریق موسسات کاریابی ارتباط نظام مند جوانان را با مراکزی که اشتغال آفرین هستند برقرار کنیم و راه توصیه و معرفی های موردی را سد کنیم تا عدالت در مسئله اشتغال بهتر صورت بگیرد و ما به عنوان دستگاههای متولی با وجدان راحت تری می توانیم به این قضیه بپردازیم.

فرماندار رفسنجان با تأکید بر اینکه بنده به هیچ عنوان معرفی فردی به دستگاههای اشتغال آفرین از جمله مس سرچشمه را ندارم، یادآور شد: انتظاری که از دستگاهها و شرکتها و متولیان امر اشتغال داریم این است که در سقف آنچه که برای آن تسهیلات و شغل پایداری که گرفتند در تعهد خود بمانند و اینطور نباشد که پس از گرفتن تسهیلات پس از مدتی نیرویی که وارد مجموعه شده به دلایل مختلف خارج شود.

وی بیان کرد: کسانی که تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده اند به تعهدات اشتغال خود پایبند باشند و دستگاههای نظارتی نیز به این موضوع نظارت کافی را داشته باشند.

فرماندار رفسنجان در ادامه عنوان کرد: ما هیچ وقت نباید از دستگاههایی که در سطح کارشناسی اشتغال دارند توقع نداشته باشیم نیرو به آنها اضافه شود چرا که اضافه کردن نیرو باعث اختلال در آن دستگاه می شود.

فصیحی هرندی تأکید کرد: باید تلاش کنیم با حفظ سطح اشتغال فعلی ، اشتغال مضاعف در شهرستان ایجاد شود و با استفاده از فرصت های کاری به عدالت صورت پذیرد.

وی ادامه داد: ممکن است افرادی که سالهای سال دنبال اشتغال بوده اند اما هیچ منفذی برای ورود به دستگاههای اشتغالزا ندارند بیکار باشند اما در عین حال کسانی هم هستند که همه خانواده آنها در یک دستگاه که هیچ مقرراتی بر آن نیست کار می کنند که این مسائل سبب نارضایتی نهفته ای در بین اقشار مردم می شود که مضرات آن به مردم می رسد.

فصیحی هرندی خاطرنشان کرد: با اتفاقات خوبی که در زمینه های صنعتی و کشاورزی در رفسنجان شاهد خواهیم بود، دورنمای خوبی از اشتغال در این شهرستان وجود دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز فرصت های مناسبی در رفسنجان داریم، اضافه کرد: از مدیران مجتمع مس سرچشمه در این خصوص و همکاریهای بخش صنعت، کشاورزی و … تشکر می کنم امیدواریم از این فرصت بوجود آمده در زمینه طرحهای اقتصاد مقاومتی به خوبی بهره برداری کنیم.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر