پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویرپنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸

امروز انقلابیون سیاسی باید درس بگیرند و خود را سپر بلای رهبری قرار دهند. - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

امروز انقلابیون سیاسی باید درس بگیرند و خود را سپر بلای رهبری قرار دهند.

نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه در دفتر کنفرانس دادگستری رفسنجان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر حجت الاسلام پور محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه در دفتر کنفرانس دادگستری رفسنجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی و شهدای قوه قضائیه و خصوصیات شاخص این شهیدگرانقدر : ابعاد وجود شهید بهشتی هنور شناخته نشده است، ایشان رکن اساسی در تدوین قانون اساسی و مدیریت نهادقوه قضائیه انسانی متعبد و متعهد به کار تشکیلاتی بود.
رئیس دادگستری رفسنجان افزود قرار نیست امام(ره) سپر بلای ما باشند بلکه ما باید سپری بلای امام(ره) باشیم پاسخ شهید بهشتی در مقابل بنی صدر و منافقین بود
امروز انقلابیون سیاسی باید درس بگیرند و خود را سپر بلای رهبری قرار دهند.
همچنین در مورد انتصاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه گفت ایشان اولین رئیسی هستند که از درون قوه انتخاب شدند، حجت الاسلام رئیسی به تمام زوایای قوه آشنایی دارند، جوان ودارای تحرک بالا با حرکت انقلابی و جهادی انتظار تحول عظیمی در دستگاه قضا به شمار می رود
پور محمدی در ادامه افزود باتوجه به فعالیت ۲۰ قاصی در دستگاه قضایی شهرستان رفسنجان سال ۹۷ ، ۳۳ هزار و ۵۰۰ پرونده وارد دستگاه قضایی شده که از این تعداد ۳۳ هزار و ۳۰۰ پرونده رسیدگی و مختومه اعلام شدند
وهمچنین ۷ شعبه حقوقی و کیفری در دادگستری رفسنجان فعال
که در سال گذشته از مجموع هر شعبه ۲۳۰ پرونده در ماه رسیدگی شده است
مسائل خانواده بیشترین تعداد پرونده های حقوقی را تشکیل می دهد و در مرحله ی بعد مطالبه وجه بانکها از مردم یا مردم از مردم است.
رئیس دادگستری رفسنجان افزود ۷۰ درصد جرائم کشور ریشه در مواد مخدر دارد که ۴۵ درصد آن مستقیم و مابقی آن غیر مستقیم است.
۲۲ دستگاه در کشور وظیفه برخورد با مواد مخدر است و بیش از ۳ هزار میلیارد تومان هزینه دارد اما به نتیجه مطلوب دست نیافتیم، در بحث مواد مخدر و مشروبات الکلی در کنار برخورد سلبی بایستی میل به مصرف را کاهش دهیم.
هدف اصلی دستگاه قضا در سال جدید با حرکت جهادی جهت اجرای عدالت و مبارزه با فساد در شهرستان رفسنجان کاهش جمعیت کیفری، سلامت دستگاه قضایی، ترویج فرهنگ صلح و سازش و تلاش برای کاهش پرنده های طلاق، آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های اجتماعی است.

رئیس دادگستری رفسنجان گفت :رسانه ها زبان گویای مردم و چشم دستگاه قضا هستند، صیانت از حقوق عامه در همه جهت گیری های قوه قضائیه باید دیده شود که رسانه ها در این مورد می توانند سهم بسزایی داشته باشند.
ملاقات مردمی رئیس دادگستری و دادستان رفسنجان در روزهای دوشنبه از ساعت۷:۳۰ الی ۹:۳۰ و پنجشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۲:۳۰ خواهد بود
قلیان سراها به شکل زیرزمینی باعث نگرانی دستگاه قضا شده است
و خطرناکترین موضوع بی تفاوت شدن شهروندان است،
رئیس دادگستری رفسنجان پیرامون وضعیت قلیان سراها در سطح شهر رفسنجان اظهار داشت: در زمان فرماندار اسبق با حرکت جهادی و با همکاری فرمانداری، دادسرا، معاونت بهداشت، موسسات خیریه، کمیته امداد، آموزش و پرورش و بهزیستی اقدامات مناسبی صورت گرفت که با تغییر فرماندار این رویکرد عوض شد و تنها با یک دستگاه ادامه کار امکان پذیر نیست.
وی افزود: امروز قلیان سراها به شکل زیرزمینی نگرانی برای دستگاه قضا شده و مردم نیز شاکی هستند، مصرف قلیان جرم نیست اما مواردی که در کنار آن اتفاق می افتد از جمله اختلاط با نامحرم، ایجاد مزاحمت برای مردم ، آلودگی های صوتی که در ساعاتی پایانی شب ایجاد می شود جرم محسوب می شود .
در برخی موارد مصرف مشروبات الکی و استفاده از مواد مخدر همچون شیشه در کنار قلیان نیز رخ می دهد و مسائل بهداشتی اینگونه مکان ها نیز بایستی مورد توجه قرار گیرد.
رئیس دادگستری رفسنجان خاطر افزود خطرناکترین موضوع بی تفاوت شدن شهروندان است، ما مطالبه گر نیستیم در حالیکه چنین مواردی در مسائل اجتماعی باید تبدیل به مطالبه عمومی مردم شود.
حجت السلام پور محمدی در بحث دوچرخه سواری بانوان در مکان های عمومی گفت طبق ماده ۶۳۸ قانون مجازات تظاهر به عمل حرام در اماکن عمومی، جریحه دار کردن عفت عمومی و حضور بانوان بدون حجاب شرعی در اماکن عمومی محکوم است
باید محیط های امن و سالم برای دوچرخه سواری بانوان ایجاد شود قطعا بانوان بایستی شاد باشند تا جامعه ای شاد و سالم داشته باشیم.
پور محمدی همچنین در خصوص برخی بدحجابی ها و کشف حجاب در خودروها نیز افزود
این موارد توسط سامانه ناظر پیگیری، ماشین فرد متخلف توقیف جریمه و از فرد تعهد گرفته می شود
رئیس دادگستری رفسنجان درمورد برگزاری جشن های همدلی اظهار داشت: با شادی مخالف نیستیم امام فرمودند ما با سینما مخالف نیستیم بلکه با فحشا مخالفیم، در فرهنگ اسلامی کسی مخالف با شادی نیست حتی توصیه هم شده است، از خصوصیات دوران ظهور داشتن جامعه ای شاد است.
وی افزود: آیا می توان گفت برای رسیدن به شادی هدف وسیله را توجیه می کند، باید فکرمان صحیح باشد، انسان مومن آزاد و رها نیست ، درفرهنگ دجال انسان مرغ باغ ملکوت نیست بلکه یک حیوان باهوش است که باید بیشترین لذت را از تن و بدن ببرد و هرچه مانع این لذتجویی است باید کنار برود اگر دین یا اخلاق یا حیا یاقانون یا لباس یانوع شهرسازی و معماری داخل منزل هرچه مانع است بایدکناربرود چون اعتقادی به آخرت ندارد وبه هر شکل ممکن میخواهدلذت ببرد.
پور محمدی گفت: در آخرین جلسه شورای تامین شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور تمامی اعضا مصوب شد که این جشن ها به خاطر ناهنجاری هایی که به همراه داشت در فضای باز در موزه برگزار نشود.
پور محمدی گفت: آمار طلاق در رفسنجان : در سال۹۷ ، ۶۰۲ مورد طلاق و در سال ۹۶ ، ۵۸۴ مورد طلاق ثبت شده است که متاسفانه بسیاری از طلاق ها توافقی بوده
۷۰ درصد عوامل طلاق ریشه در مواد مخدر دارد و مابقی عوامل فرهنگی، عدم آشنایی زوجین با مهارت و تکنیک های ازدواج، ازدواج نابهنگام، بدون شناخت و با انتخاب غلط بوده

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر