پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویرپنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸

حرکت عظیم کاروان صادقیه رفسنجان - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

حرکت عظیم کاروان صادقیه رفسنجان

بسم الله الرحمن الرحیم
«و من یعظّم شعائر الله فانّها من تقوی القلوب»

الحمدلله در کشور ما هیئات و تشکل های مذهبی مهد فرهنگ تشیع و میعادگاه محبان اهل بیت (علیهم السلام) می باشد. کارنامه ای پر افتخار با تجاربی ریشه دار و عمیق در تعظیم شعائر دینی و خصوصاً سنت شکوهمند عزاداری دارد. بی شک تلاش های ارزشمند مسئولین هئیات مذهبی، سخنرانان و مبلغین دینی، مداحان اهل بیت (ع) که یاری گر ما در گرامی داشت ۲۵ شوال روز مصیبت بزرگ اسلام و مسلمین بودند و موجب مجد و عظمت هرچه بیشتر این مراسم شده اند؛ که ان شاء الله عزاداری های این عزیزان در پیشگاه اربابمان امام صادق (علیه السلام) مأجور خواهد بود.
در این راستا از خدمات صادقانه و خالصانه تمامی عزیزان به‌ ویژه مراجع عظام تقلید و علمای اسلام و محبین آن حضرت خصوصا هیئت های مذهبی، وعاظ و سخنرانان، مداحان و ذاکران اهل بیت (علیهم السلام) به دلیل آفریدن فضای عزای صادق آل محمد و هرچه باشکوه تر برگزار کردن مراسم شده اند، مراتب سپاس و تقدیر خود را اعلام می داریم.
ای مردم هرگاه یکی از شما بخواهد سفری برود هر آینه زاد و توشه به حدی که در آن سفر نیاز دارد برای خود تهیه می‌کند و بعد از آماده شدن زاد و توشه و وسایل سفر، آن وقت سفر را شروع می‌کند، پس بنابراین، سفر آخرت که ما را در پیش است و هیچ راه فراری از آن نیست سزاوارتر است به زاد وتوشه، پس هرچه برای هر سفر در دنیا آماده می‌کنیم باید بهتر و بیشتر و عظیم‌تر آن را به سفر آخرت آماده کنیم. بهترین توشه برای عالم قبر و قیامت محبت به اهل بیت عصمت و طهارت می باشد .
عشق به اهل بیت علیهم السلام زمینه ساز عشق به خداوند است و دوست داشتن اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله مهر ورزیدن به ارزش های والای الهی می باشد.
رسیدن به قله رفیع کمالات معنوی و انسانی بدون دوستی اولیاء الهی ممکن نیست و پذیرش اعمال و زحمات یک مسلمان در گرو محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام می باشد.
عاشق صادق برای اینکه با معشوق خود همنشین شود باید هستی خویش را در اختیار محبوب بگذارد و خود را از تمام محبت ها و تعلقات دیگر رها سازد.
علی علیه السلام فرمود: «من احبنا کان معنا یوم القیامه و لو ان رجلا احب حجرا لحشره الله معه; (امالی صدوق، ص ۲۰۹، مجلس ۳۷) هر که ما را دوست بدارد، در روز قیامت با ما خواهد بود و اگر کسی سنگی را دوست داشته باشد، خداوند او را با آن محشور خواهد کرد.»
حضرت علی علیه السلام فرمود: «والمیت من شیعتنا صدیق شهید; صدق بامرنا و احب فینا و ابغض فینا یرید بذلک الله عز و جل; (تاویل الآیات الظاهره، ص ۶۴۲.) میت شیعه ما صدیق و شهید است چون که امر ما را تصدیق نموده و به خاطر ما دوستی و دشمنی نموده است و از این کار خود، خدای عز و جل را اراده کرده است.»
پیرو توصیه های مکرر و مؤکد مراجع معظم شیعه به اقامه عزاداری و ارج گذاشتن به مقام قدس عصمت و طهارت امام جعفر صادق (علیه السلام)، به مقامی که نبوت و امامت تمام نشد جز وقتی که او بر کرسی تدریس نشست و به جهت توجه دل ها به مقامی که عقل مؤالف و مخالف در عظمت علم و قدرت او مبهوت گشت و در مقابل آن به زانو درآمد، و همچنین برای بزرگداشت شهادت رئیس مذهب یعنی شهادت کسی که نقطه ی وجود بشر به خدا و راهی را که باید انسان برود تا به رضای خدا برسد ، ترسیم نمود و عصاره دین و آیین را به بشریت آموخت و منجی و نجات او از گرداب مهلکه‌ها شد، از عموم مسلمانان دعوت می شود که در روز شهادت حضرت صادق آل محمد (علیه السلام) با برگزاری هیآت عزاداری در کوچه و بازار به اقامه عزا بپردازند و عاشورای دیگر برپا کنند تا بر دنیا معلوم شود که این مملکت زیر پرچم کیست، و برای غربت او و بارگاه ویران شده اش به سر و سینه بزنند تا دعای آن حضرت شامل آنان شود که فرمود: ” اَللّهُمَّ ارحَمْ تِلکَ الأعیُنَ الّتی جَرَت دُموعُها رَحمَهً لَنا ، وَ ارحَمْ تِلکَ القُلوبَ الّتی جَزِعَت وَ احتَرَقَت لَنا ، وَ ارحَمْ تِلکَ الصَّرخَهَ الّتی کانَت لَنا . اَللّهُمَّ إنّی أستَودِعُکَ تِلکَ الأنفُسَ و تِلکَ الأبدانَ حَتّى تَروِیَهُم مِنَ الحَوضِ یَومَ العَطَشِ.خدایا این چشمهایى را که از سر دلسوزى براى ما اشکهایشان سرازیر مى گردد و این دلهایى را که در غم مصیبت ما بیتاب و سوزان است و این ناله و شیون هایى را که براى ما مى شود، مشمول رحمت خویش بفرما.بار خدایا! من این جانها و این پیکرها را به تو مى سپارم تا در آن روز تشنگى از حوض [کوثر ]سیرابشان کنى.
ما خادمین صادقیه با شنیدن احادیث حضرت صادق الائمه علیه السلام عطر یادش را استشمام نموده و دل به عنایاتش دخیل بسته و چشم به کراماتش دوخته ؛ از جان و دل خدمت ارباب و رئیس مذهب مان عرضه میداریم، ای ارباب ما اگر چه قبرت غریب است ما نمی گذاریم قدر و منزلت شما غریب بماند. اگر قبرت ضریح و بارگاه ندارد قلب ما حرم شماست اگر در کنار قبرت وهابیت مانع عزاداری و اظهار ارادت می شود ما کاروان صادقیه ای را برایتان تشکیل داده ایم که رسما عهده دار مراسم هایتان باشیم و ناله سرای جعفری میزبان عزاداران و میهمانانتان گردد تا جان داریم بر غربتت غریب نوازی میکنیم…
خداوند را شاکریم که حرکت همه ساله کاروان صادقیه رفسنجان (راهیان ولایت) جلوه ای از تکریم مقام عالی حضرت صادق الائمه علیه السلام و حماسه ابراز محبت نسبت به آن امام همام و نشان افتخار شهرستان رفسنجان (سرزمین دارالصادقیون) در روز بزرگداشت امامزاده سیدجلال الدین اشرف به عنوان سنتی پویا در تاریخ رفسنجان ماندگار گردیده است. وظیفه کسانی که مشرّف به شرف مذهب جعفری هستند آن است که روز شهادت آن حضرت به پا خیزند و در هیئات عزاداری به شوق زیارت آن قبر ویرانه که محبوب خدا در آن آرمیده، بر سر و سینه زنند و با ناله های جانسوز به یاد آن امام مظلوم و پیکر مسموم و مرقد مهدوم باشند ، تا مشمول دعای خیر و مستجاب آن حضرت شوند که فرمود«رحم الله من احیی امرنا» رحمتی که سرمایه ی سعادت و وسیله ی نجات از شدائد برزخ و قیامت است. با آن ناله ها، به دعای خیر حضرت مشمول رحمتی گردد که خدای متعال میفرمایند: «و رحمه ربّک خیر ممّا یجمعون»«فعلی الآطائب من اهل بیت محمّد و علی صلی الله علیهماو الهما فلبیک الباکون»
پس بیایید در ۲۵ شوال سالروز شهادت امام صادق علیه السلام همزمان با ششمین همایش بزرگداشت امامزاده سیدجلال الدین اشرف و دوازدهمین سال حرکت کاروان صادقیه رفسنجان روز شنبه ۸ تیر ماه ۱۳۹۸خورشیدی با حضور در کاروان صادقیه ابراز محبتمان را به ساحت مقدس اهل بیت علیهم السلام تثبیت کنیم. وعده ما:
صبح شهادت (صبح روز ۲۵ شوال) ساعت ۸ رسمی از مسیرهای دهستان رضوان به سمت امامزاده سیدجلال الدین اشرف:
میسر اول: از جامعه القرآن امام صادق علیه السلام و مساجد سه قریه اسماعیل آباد نوق به طرف امامزاده.
مسیر دوم : از سقاخانه فیض آباد، مسجد صاحب الزمان (عج) حسن آباد صادق الائمه (ع) و مساجد سه قریه شمس آباد نوق به طرف امامزاده .
مسیر سوم :سقاخانه جعفر آباد ، روستای رحمت آباد نوق و سقاخانه نعمت آباد به طرف امامزاده.
مسیر چهارم :جامعه القرآن امام حسن مجتبی علیه السلام و مساجد سه قریه شمس آباد به سمت امامزاده.
در پایان برائت خود را از دشمنان اهل بیت اعلام میداریم و با با تمام وجود فریاد میزنیم.ای وهابیت کور دل گرچه شایستگی محبت اهل بیت علیهم السلام را ندارید بلکه طاقت تحمل شنیدن مدح و ثنای آل پیامبر صلی الله علیه و آله را نیز ندارید. ای خفاش صفتان که از دیدن نور حقیقت کورید از آن جا که از شنیدن فضایل و مناقب اهل بیت علیهم السلام گریزانید، از روی کینه و حسد موجب آزار و اذیت دوستان اهل بیت علیهم السلام می شوید و زمینه تحقیر آنان را فراهم می سازید کور خوانده اید . ما محبین حضرت صادق الائمه علیه السلام به کوری چشم شما محبت اهل بیت پیامبر را در اعماق قلبمان جای دادیم. و با یاری خداوند بزرگترین همایش تکریم مقام عالی امام صادق علیه السلام با راه اندازی کاروان صادقیه را درسرزمین تکریم مقام عالی امام صادق علیه السلام رفسنجان (دارالصادقیون) به نمایش خواهیم گذاشت. ما بر این باور زنده ایم که معجزه مهدی موعود علیه السلام ،به وقوع خواهد پیوست و آستان کبریایی ائمه بقیع علیهم السلام برای همیشه؛ در آغوش آرزومندان خواهد بود. امیدواریم که این حرکت ما مورد رضای حق و عرض تسلیتی به ساحت مقدس حضرت صاحب الزمان (علیه السلام) باشد.

شورای مرکزی انجمن محبین حضرت صادق الائمه علیه السلام

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر