پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویردوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

رضا اکبری عضو هیئت رئیسه هاکی استان کرمان شد - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

رضا اکبری عضو هیئت رئیسه هاکی استان کرمان شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر طی مراسمی دکتر رضااکبری جامعه شناس رفسنجانی به عنوان عضو هیئت رئیسه هاکی استان کرمان انتخاب شد
اکبری در مراسم معارفه در هتل بهرامی کرمان گفت:استان کرمان توانایی این را دارد تا یکی از قطب های هاکی کشور باشد
ورزش هاکی از ورزش های اصیل ملی و بومی ایرانیان است و تا به امروز افتخارات زیادی را برای میهن اسلامی مان به ارمغان آورده است از جمله می توان به قهرمانی تیم ملی هاکی مردان ایران برای هشتمین بار در مسابقات داخل سالن اشاره کرد.
تیم هاکی مردان ایران قهرمان بلامنازع آسیاست و در چند سال اخیر هیچ تیمی در آسیا قدرت مقابله با ایران را نداشته است و در سال ۲۰۱۸ مقام سوم جهان را از آن خود کرده است .
اما در میان افتخارات ارزشمند هاکی داخل سالن ، هاکی چمنی ایران سال هاست که جایگاهی در آسیا و جهان ندارد این در حالی است که هاکی چمنی در سطح دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است بر این اساس، سیاست غالب تدوین شده در فدراسیون هاکی جمهوری اسلامی ایران با ورود چهره علمی و ورزشکار فدراسیون جناب آقای دکتر قدیمی نوید درخشانی را برای رشد و توسعه این ورزش به ویژه هاکی چمنی، با تاکید بر حفظ دستاوردهای هاکی داخل سالن را میدهد.
از مزایای این ورزش نیز می توان از پیشرفت سریع در آن نام برد که فرد با یک سال تمرین و ممارست در آن می تواند ملی پوش شود و چنانچه خانواده ها به مساله قهرمانی فرزندانشان در رده های سنی مختلف چه در بخش بانوان و چه در بخش آقایان می اندیشند ، هاکی کوتاه ترین مسیر برای قهرمانی و ورود به تیم ملی است .
در جلساتی که با دبیر محترم فدراسیون هاکی ایران جناب آقای دکتر قدیمی داشته ام به سمع و نظر ایشان رسانده شده که استان کرمان توانایی این را دارد تا به یکی از قطب های هاکی کشور تبدیل شود و پتانسیل بسیار بالایی در مجموع استان به ویژه در رفسنجان و حومه با جمعیتی غالبا جوان، با استعداد و با انگیزه وجود دارد. رفسنجان با دارا بودن مجموع ۲۴ زمین چمن که تا به امروز ۱۳ زمین آن به بهره برداری رسیده و امید است با پیگیری مسئولان مابقی آنها تا پایان سال به بهره برداری برسد، از زیر ساخت بی نظیری حتی در مقایسه با مرکز استان به ویژه برای توسعه هاکی چمنی برخوردار است .
در پایان …
امیدوارم با یاری خداوند متعال و تلاش و کوشش فراوان و با مشارکت نسل جوان در سراسر استان به ویژه در سایه همراهی مدیران شهر رفسنجان شاهد توسعه و پیشرفت ورزش جذاب هاکی به عنوان سومین ورزش پربیننده جهان، در منطقه رفسنجان ،انار،سرچشمه و نوقات باشیم.

Likes0Dislikes1
نظرات و ارسال نظر