پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویردوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

ورزش هاکی به زودی همگانی میشود - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

ورزش هاکی به زودی همگانی میشود

هاکی داخل سالن در بخش آقایان در سال ۸۵ با تعدادی حدود ۱۵ ورزشگاه شروع به کار کرد و در سال ۸۶ در اولین دوره المپیاد ایرانیان شرکت نمود. اما به دلیل کم تجربگی نتایج چشمگیری حاصل نشد .
در سال ۸۷ و ۸۸ با برگزاری کلاس های آموزش مربیگری و داوری در سطح شهرستان و همچنین با راه اندازی تیم های مدارس هاکی جوانان و نوجوانان سبب به این شد که داورانی در بخش مسابقات مقدماتی کشور در بخش اقایان اعزام شوند .
از سال ۸۸ تیم های پایه استان در تمامی مسابقات کشوری شرکت میکردنند و در سال ۹۰ در قسمت مدارس هاکی ۲ ورزشگاه به اردوی تیم ملی نوجوانان از استان کرمان دعوت شدند . در سال ۹۱ یک نفر از تیم نوجوانان به اردوی تیم ملی دعوت شد و در همین سال تیم بزرگسالان اقایان استان در لیگ برتر برای نخستین شرکت نمود ، اما به دلیل کمبود امکانات و کم تجربگی نسبت به سایر تیم های شرکت کننده که قدمتی ۴۰-۵۰ ساله در ورزش هاکی داشتند نتوانستند نتایج خوبی کسب کنند و به لیگ دسته اول سقوط کردنند . این تیم به مدت چهار سال در لیگ دسته اول حضور داشتند سرانجام در سال ۹۵ با توجه به تغییر جدی و توانمندی ورزشکاران ، موفق به کسب مقام سوم در لیگ دسته اول کشور شده و در همین سال یک بازیکن به اردوی تیم ملی جوانان راه پیدا کرد .
در این بازه زمانی ۱۰ساله هیات هاکی استان کرمان میزبانی های زیادی هم در بخش مسابقات کشوری داشته است.
در سال ۸۸ میزبان مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور ، برگزاری کلاس داوری و مربیگری درجه سه در سال ۸۷ ،اردوی داوری و باز آموزی در سال ۸۹ ، میزبانی مسابقات لیگ برتر و دسته اول از سال ۹۱ تا ۹۴ در بازی های خانگی .
بستن قرار داد با کاپیتان تیم ملی بزرگسالان ایران آقای بهداد بیرانوند به عنوان سر مربی تیم استان جهت حضور در رقابت های لیگ دسته اول کشور در سال ۹۵ و در سال ۹۸ جهت حضور مقتدرانه در لیگ دسته اول کشور قرارداد با این مربی تمدید مجدد شده است .
در حال حاضر هاکی بانوان برای اولین بار در رده ی سنی نوجوانان تشکیل تمرینات خود را به طور جدی اغاز کرده و در مسابقات هاکی ۵ که برای اولین بار در کشور برگزار میشد حضور فعال داشت .
که نتایج به شرح ذیل میباشد.

📌«نتایج رقابت دختران در کرمانشاه »

در قسمت دختران رقابتها با شرکت ۱۷ تیم در ۴ گروه A-B-C,D که یک گروه ۵ تیمه و بقیه گروها ۴تیمه در زمین چمن هاکی مجموعه ورزشی پاک نژاد (فرهنگیان) کرمانشاه آغاز شد

نتایج بازی تیم هاکی بانوان کرمان از گروه C:
در مقابل تیم خراسان جنوبی در روز اول ۰ – ۱به نفع خراسان جنوبی واگذار کردند ، در نبرد با قم نتیجه بصورت ۰-۰مساوی شد و در رقابت با اصفهان ۰-۲به نفع کرمان بازی را بردند .
بازی قم و خراسان جنوبی تایین کننده این بود که در این گروه ۴ تایی کرمان به مرحله بعد صعود میکند یا قم ، زیرا از هر گروه فقط ۲تیم به مرحله ی بعد صعود میکند .
تیم قم در نبرد با خراسان جنوبی ۲-۰بازی را واگذار کرد . در این صورت امتیاز تیم کرمان با تیم قم برابر شد ، زمانیکه دو تیم از یک گروه هم امتیاز شوند بر اساس گل های زده شده تیم صعودی توسط داوران انتخاب میشود که بر این اساس تیم قم ۳ گل و تیم کرمان ۲ گل زده شده داشت و با اختلاف ۱ امتیاز کرمان از جدول حذف شد و تیم خراسان جنوبی به عنوان گروه اول و تیم قم گروه دوم در جدول رده بنده ثبت شد .

در بازگشت از رقابت ها تیم نوجوانان با قدرت به تمرینات خود ادامه داده و امادگی حضور در رقابت های اتی را خواهند داشت .
در رده ی سنی بزرگسالان تیم بانوان از ابتدای مرداد ماه تمرینات خود را اغاز کرده اند و برای حضور در رقابت های لیگ بانوان در حال اماده سازی هستند .
در حوزه ی بانوان برنامه های زیادی خواهیم داشت که مهمترین انها ابتدا استعدادیابی و جذب بازیکنان جدید خواهد بود .
تاکنون اقدام جدی برای گسترش این رشته ی ورزشی صورت نگرفته بود که خوشبختانه با حضور اقای جواد ایرانمنش و تیم همراه ایشان با برنامه ریزی اصولی تا کنون گام های مهمی برای رسیدن به این هدف برداشته شده است و امید است در اینده نزدیک امار جامعه ورزش هاکی برای بار اول در استان کرمان افزایش چشمگیری داشته باشد.
گام بعدی فعال سازی هیات های شهرستان های کرمان است که بواسطه ی این امر هاکی بانوان ان شهرستان نیز فعالیت خود را جدی اغاز کنند .تا بتوانیم باز برای بار نخست مسابقات درون استانی برگزار کنیم و برای اعزام به مسابقات کشوری نیز از بین بازیکنان منتخب تیم اعزام گردد.
لازم به ذکر است در حال حاضر تعداد بازیکنان فعال در حوزه ی بانوان در حال افزایش است و گرایش افراد جدید برای ورود به این رشته ی ورزشی چشمگیر است در حالی که در گذشته تنها تعداد معدودی در حال فعالیت بودند و تعداد انها ثابت بود
برگزاری کلاسهای مربیگری ، داوری و باز آموزی نیز از اهداف مهم میباشد که برای ان برنامه ریزی صورت گرفته و به زودی اجرا میشوند.

Likes0Dislikes2
نظرات و ارسال نظر