پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویرپنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸

مرکز بهبود اقامتی میان مدت آوای مهرصفائیه افتتاح شد - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

مرکز بهبود اقامتی میان مدت آوای مهرصفائیه افتتاح شد

مرکز بهبود اقامتی میان مدت آوای مهر(ترک اعتیاد)باحضورهمسرشهید عباس بلنبان
حیدری مسئول بهزیستی شهرستان رفسنجان و مسئولین بخش فردوس صبح امروز افتتاح شد

#فیروزه_کویر/ محمد بلنبان مشاور و مدرس دانشگاه،بعنوان مدیر مرکز بهبود اقامتی میان مدت”آوای مهر”بعد از خوش آمد گویی به مهمانان مراسم بیان داشتند،تاسیس و راه اندازی مرکز ، وظیفه خطیر و مهمی را بر دوشم گذاشته است
از این جهت بنا را بر این گذاشته ام که بعد از مراحل سم زدایی نیز با تدوینِ برنامه های بهداشت روانی و پیگیریهای بعد از درمان،مانع لغزش و بازگشت اعتیاد این افراد شوم
و در نهایت با ایجاد محیطی سالم برای اشتغال این افراد که اعتیاد به مواد مخدر را ترک کرده اند و دور نگهداشتن آنان از کانون ها و محیط های ناسالم گذشته در جهت بهبود مستمر این عزیزان با تمام وجود تلاش خواهم کرد
و در این مسیر دست یاری مسؤلین ، خیرین و اهالی این منطقه را به گرمی میفشارم…

دکتراکبری در مراسم افتتاح مرکز بهبود اقامتی میان مدت آوای مهر بیان نمود .
یکی از مسائل ناراحت کننده و نگران کننده جامعه ما مسئله سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد است که هم اکنون مظاهر اولیه آن در خانواده ها و اماکن عمومی مشاهده می شود.
نیم نگاهی به آمارهای طلاق،نه تنها در منطقه رفسنجان و حومه آن بلکه کل ایران به وضوح نشان می دهد که اعتیاد اولین و مهمترین دلیل طلاق و فروپاشی خانواده هاست .
اکبری بیان نمود بر اساس دیدگاه غالب و پذیرفته شده در جامعه علمی و حقوقی ما از اواخر دهه هفتاد،اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر را نبایست به عنوان جرم و مجرم تلقی کرد از این جهت بایست سوء مصرف مواد و اعتیاد را به عنوان یک بیماری تلقی نمود.
افتتاح مرکز آوای مهر در نوقات با اخذ مجوزهای لازم با موافقت اصولی از سازمان بهزیستی و با مدیریت متخصصانه و کارشناسانه آن جناب آقای بلنبان و با به کار گیری تجارب انجمن معتادین گمنام و بهبود یافته گان می تواند نوید بخش پیام تندرستی و رهایی از بیماری اعتیاد در این منطقه باشد .

در پایان به دلیل ورود و ادای احترام به همسر شهید والا مقام عباس بلنبان در مراسم، اکبری بعد از قطع سخنان خود، شروع مراسم افتتاحیه را اعلام نمود .

Likes0Dislikes1
نظرات و ارسال نظر