پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویرسه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

افزایش آمار بیمه بیکاری در رفسنجان - پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر

سخن دوست :امام صادق(ع): بهترین آسودگی، بی توقعی از مردم است

افزایش آمار بیمه بیکاری در رفسنجان

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمان گفت: آمار بیمه بیکاری رفسنجان افزایش یافته و باید روحیه تعاون و همکاری را در این شهرستان بالا ببریم.
به گزارش فیروزه کویر به نقل از خبرنگاران جوان از کرمان ،رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمان دیشب در نشست گفتمان کارآفرینان و مسئولان در فرمانداری رفسنجان گفت: رفسنجان با بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، ورودی بازار کار آن بر اساس نرخ مشارکت بین دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار نفر است.

وی ادامه داد: اگر در سال سه هزار شغل ایجاد کنیم می‌توانیم نرخ بیکاری شهرستان را ثابت نگه داریم که کار دشواری است.

وی با بیان اینکه وضعیت کارآفرینی در رفسنجان نسبت به دیگر شهرستان‌های استان کرمان خوب نیست، تصریح کرد: آمار بیمه شدگان تأمین اجتماعی رشد چندانی ندارد لذا نسبت به موضوع اشتغال در رفسنجان باید حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کرمان اظهار کرد: آمار بیمه بیکاری رفسنجان افزایش یافته و باید روحیه تعاون و همکاری را در این شهرستان بالا ببریم.

اسماعیلی با بیان اینکه متقاضی برای استفاده از اعتباراتی که در خصوص آمار اشتغال روستایی مصوب می‌شود نداریم، ابراز کرد: کارآفرینان از اعتباراتی که در کشور اختصاص داده استفاده کنند و اولویت سرمایه گذاری در همین شهرستان باشد چراکه شاهد هستیم در خارج از شهرستان سرمایه گذاری می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بیان کرد: از ابتدای امسال ۱۵۰ تعاونی در استان کرمان تشکیل شده است.

انتهای پیام/ی

از ابتدای امسال ۱۵۰ تعاونی در استان کرمان تشکیل شده است

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر