فیروزه کویردوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

جلسه شورای اداری رفسنجان باحضور مسئولین ومدیران شهرستان برگزارشد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

?به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر در حاشیه جلسه شورای اداری رفسنجان رمضانی پورامام جمعه گفت
?شب گذشته جمعیت انبوهی از #جوانان برای #احیای_شبهای_قدر به مساجد آمده بودند و جوانان همیشه در مراسمها هستند و اینکه عده ای می گویند جوانان از دین گریزان هستند حرف درستی نیست.

?حجت السلام والمسلمین رمضانی پور عنوان کرد:آزادسازی خرمشهر هم توسط جوانان و فرماندهان جوان اتفاق افتاد.

?وی بیان کرد:در روستاها امکانات برق،آب و… وجود دارد و #تسهیلات_ارزان قیمت هم در اختیار کسانیکه بخواهند در روستاها #سرمایه_گذاری کنند، گذاشته می شود.

?امام جمعه افزود:در روستاها می توان با کمک جهاد کشاورزی #بسترها را فراهم کرد و #کشتهای_جایگزین را شروع کرد.

?وی تصریح کرد :با توجه به تغییراتی که در حوزه مدیریتی مس اتفاق افتاده باید به صنایع پایین دستی مس توجه شود.

?دراخر وی افزود:آغاز راهپیمایی قدس ساعت ۱۰:۳۰از میدان بسیج خواهد بود.

مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب شرق بیان کرد:

? بایگانی ستون ادارات است و بایگانی ها ارزش های ملی و اسلامی ما را نگهداری می کنند

?معصومه رفیع پور عنوان کرد:سازمان ملی اسناد و کتابخانه ملی ایران در سطح کشور ۱۲ مدیریت فعالیت دارد و استان های کرمان و هرمزگان زیرمجموعه مدیریت منطقه جنوب شرق هستند

?وی بیان کرد: نهاد کتابخانه عمومی نهادی علمی، پژوهشی و خدماتی است و وظایفی دارد و در قبال وظایف آن دستگاههای دولتی هم وظایفی بر عهده دارند

?رفیع پور افزود: در بخش دولتی بر اساس بخشنامه های اجرایی، دستگاههای اجرایی موظف هستند اسناد را بر اساس مدتی که قانون تعیین کرده انتقال دهند

?همچنین وی اظهار کرد: یک برگ از سندی که در دستگاههای دولتی تولید می شود اگر بدون هماهنگی با سازمان اسناد ملی امحا و نابود شود جریمه حبس دارد

? مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه جنوب شرق تصریح کرد : دستگاهها هر شخص علاقمند به سند، عکس، کتاب و مجموعه های متعلق به گذشته را به عنوان یاوران اسناد به ما معرفی کنند

?وی افزود:مشکل ترین بخش کار ما اسنادی که دست مردم هستند می باشد که مردم آگاهی ندارند که اسناد را کجا تحویل دهند بنابراین در صندوقچه نگه می دارند و پس از مدتی اسناد از بین می رود

?ودراخر بیان کرد :مردم اسناد را به ما تحویل دهند ثبت سامانه می شود و سند به نام خود افراد در شرایط بسیار خوب و طبق استانداردهای جهانی نگهداری می شوند.

فرماندار رفسنجان ضمن تسلیت به مناسبت ایام ضربت خوردن و شهادت حضرت امیرمومنان علی (علیه السلام) بیان کرد:

?این ایام مقارن با شب های قدر است و اگر کسی این شب ها را درک و شب زنده داری کند یقینا خداوند متعال سرنوشتی متعالی برای او در نظر می گیرد.

?مجید فصیحی هرندی بیان کرد:برای اینکه اشتغال ایجاد کنیم باید موانع سرمایه گذاری را برطرف کنیم تا بیکاری هم برطرف شود.

?وی ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر افزود: آن زمان دشمن از نظر تجهیزات و تسلیحات نظامی تا بن دندان مسلح بود و وقسمتی از خاک ایران را اشغال کرده بود اما مقاومت مردم حماسه ساز خرمشهر باعث شد دشمن از این خاک بیرون برود؛ امروز هم دشمن تهدیداتی علیه ایران روا داشته است اما باید بدانیم که دعواهای سیاسی بی معنی است و همه گروه های سیاسی در جهت تقویت افکار و اعتماد مردم باید گام بردارند.

?فرماندار رفسنجان عنوان کرد:اینکه ظرفیت های مختلفی از حوزه کشاورزی، صنعت، گردشگری و … در این شهرستان وجود دارد که باید برای رونق بخشی این منطقه از این ظرفیت ها استفاده کرد

?همچنین وی افزود: لازمه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری برطرف کردن موانع سرمایه گذاری است و باید در این راستا گام برداریم و اقدامات لازم را انجام دهیم تا سرمایه گذاری به سمت ایجاد اشتغال پیش برود.

?فصیحی هرندی بیان کرد: در حوزه صنعت و اشتغال مشکلاتی داریم که باید بررسی شود تا سرمایه گذاران دلسرد نشوند، ضمن اینکه گرانی ها در جامعه و تعدد و تنوع قیمت برای یک کالا در رفسنجان مشاهده می شود و نیروی نظارتی برای این امر کم داریم که امیدواریم با رسیدگی به این موضوع بتوانیم نظارت ها را بیشتر کنیم.

?وی خاطرنشان کرد: مسئله آب در این شهرستان به بحران تبدیل شده و از آنجایی که اکثر باغات کشاورزی محصول پسته به صورت غرقابی آبیاری می شوند لذا وقتی افراد را به انجام کشت های گلخانه ای جهت استفاده بهینه و کم از آب تشویق می کنیم باید موانع را هم برطرف کنیم.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان بیان کرد:

?آلایندگیها در منطقه رفسنجان بسیار بالاست که باید نسبت به رفع آن توجه شود. آلایندگی ها شیوع بعضی از بیماریها را افزایش می دهند که #بیماریهای_ریوی در #رفسنجان شیوع بیشتری دارد.

?دکتر اسماعیلی عنوان کرد:۱۵ میلیون ایرانی دچار پرفشاری خون هستند.۲۸درصد از زنان و ۲۵ درصد از مردان کشور فشار خون بالا دارند.

?وی بیان کرد:شیوع #پرفشاری خون در #رفسنجان از کرمان هم بالاتر است و در انار پرفشاری خون نسبت به رفسنجان کمتر است. اما وضعیت استان کرمان در بحث پرفشاری خون نسبت به دیگر استانها بهتر است.

?دکتر اسماعیلی گفت :پرفشاری خون بستگی به نحوه#تغذیه_ناصحیح دارد.سالیانه #۱۰۰هزار_مرگ ناشی از پرفشاری خون در کشور اتفاق می افتد. فقط۱۹ درصد از افرادی که فشار خون بالا دارند دارو دریافت می کنند.تغذیه مناسب از پرفشاری خون بالا جلوگیری می کند.

?وی افزود:بایستی اطلاعات افراد جامعه را نسبت به بیماریهایی که ناشی از فشار خون بالا به وجود می آیند، افزایش داد.

?رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت:افراد می توانند #فشار_خون خود را در خانه اندازه گیری کرده و در #سامانه_خود_اظهاری_فشار_خون ثبت کنند و یا به مراکز بهداشتی مراجعه کرده تا اگر فشار خون بالا داشتند، بعد از اجرای طرح، درمان خود را شروع کنند و اصلا جای نگران نیست.
در حاشیه حلسه شورای اداری صبح امروز مسئولین #رفسنجان به پویش ملی کنترل فشارخون پیوستند.

سامانه ثبت نام خادمیاری – بازبيني نهايي

نظرات و ارسال نظر

پنج × 5 =