فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

این بیماری‌ها را با حجامت درمان کنید/ بهار؛ بهترین فصل حجامت است؟ - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

یک پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه حجامت در درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید بوده گفت: به منظور پیشگیری از بروز بیماری‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن حجامت را در زمان‌های خاص باید انجام داد و برخی افراد به دلیل شرایط جسمی نباید این روش درمانی را انجام دهند.
معجزه حجامت در درمان بیماری‌ها/ ممنوعیت‌ها و بهترین زمان برای انجام این روش درمانی شگفت‌آورحیدر عظمائی پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه حجامت روش درمانی آزموده شده، گفت: حجامت، روش‌های مختلف بادکش‌گذاری و در واقع اعمال یک دسترسی فوری به سیستم ساکن عمومی بدن محسوب شده تا آن را علیه کلیه عوامل درونی و بیرونی هوشیار و فعال کند.

وی ادامه داد: بیشتری کاربرد حجامت در بُعد پیشگیری بوده و با ایجاد مکانیزم‌هایی مختلف از جمله تنظیم سیستم ایمنی بدن، ترکیبات شیمیایی، هورمون‌ها، سیستم اعصاب خودکار بدن را از ابتلا به انواع بیماری‌ها مصون نگه می‌دارد.

عظمائی عنوان کرد: در صورت وجود بیماری با استفاده از اندیکاسیون‌های حجامت و با توجه به وضعیت مزاجی فرد می‌توان بسیاری از آنها را درمان کرد.

معجزه حجامت در درمان بیماری‌ها
این پژوهشگر طب سنتی با اشاره به فواید حجامت در درمان انواع بیماری‌ها گفت: در بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، غلظت خون، قند خون بالا، سینوزیت، سیاتیک، اگزما، کهیر، جوش صورت و بدن، گور گرفتگی و تعریق زیاد، احساس سنگینی و تنگی نفس، آسم، لکنت زبان، واریکوسل، ضعف سیستم ایمنی، کلسترول و چربی خون بالا می‌توان از حجامت استفاده کرد.

وی افزود: علاوه بر درمان بیماری‌ها حجامت در تنظیم دستگاه اعصاب خودکار، (سمپا‌تیک و پاراسمپا‌تیک) تنظیم ترشحات غدد، سم‌زدایی بدن، افزایش اکسیژن رسانی به عضلات، ترک سیگار و اعتیاد، رفع خواب‌رفتگی دست و پا مؤثر است.

انواع حجامت
عظمائی با بیان اینکه دو نوع حجامت خشک و‌تر داریم عنوان کرد: حجامت خشک یعنی بادکش گذاری و حجامت‌تر بادکش‌گذاری همراه خروج خون از بدن است، در باد‌کش خشک تن‌ها عمل ساکشن روی پوست انجام می‌شود و به صورت سرد و خشک و گرم و خشک صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به زمان انجام حجامت‌ افزود: بعد از روغن‌مالی و بادکش گرم، حجامت‌تر در محل تجمع خون روی نقطه‌ای میان دو کتف پس از ضدعفونی کردن چند خراش سطحی انجام شده و با توجه به شرایط و بنیه بدنی بیمار مقداری خون به شکل دفع سموم خارج می‌شود.

این پژوهشگر طب سنتی ادامه داد: انجام حجامت‌تر به نوع بیماری، وضعیت جسمی و روحی او بستگی دارد که توسط متخصص طب سنتی یا کسانی که در حجامت تخصص دارند انجام می‌شود.

درمان بیماری‌ها با انواع حجامت
عظما‌ئی با بیان اینکه برای درمان بیماری‌های مختلف حجامت مخصوص انجام می‌شود، گفت: حجامت آسم بین دو کتف و حدود مهره سوم و چهارم سینه‌ای (t۳ و t۴) به عنوان حجامت نا‌فع برای کل بدن انجام می‌شود که در کاهش چربی خون، تحریک سیستم ایمنی، ناراحتی گوارشی، خستگی و پرخو‌ابی، داغ شدن اندام‌ها، ناباروری، افزایش نور چشم مؤثر است.

وی حجامت سر را یکی دیگر از انواع حجامت‌ها معرفی کرد و افزود: این نوع حجامت در وسط سر انجام شده که به آن حجامت نقره نیز گفته می‌شود که در رفع احساس سنگینی سر، کوررنگی، سردرد، بیماری‌های چشمی، تقویت مو، فشارخون عصبی، افسردگی و عوارض ناشی از سکته مفید واقع می‌شود.

این متخصص طب سنتی اظهار داشت: حجامت کمر نوع دیگری از این روش درمانی بوده و در گودی کمر انجام می‌شود و از آن به عنوان حجامت رهاننده نیز یاد می‌شود که خواص درمانی زیادی در دردهای کمر، مشکلات زنان مانند ناباروری، تقویت باروری مردان، واریکوسل، ناراحتی‌های پروستات، دردهای سیاتیکی دارد.

نظرات و ارسال نظر

15 − 14 =