فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

بدون قید و شرط به کودک خود عشق بورزید - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

توجه به کودک خود را مشروط تبعیت از خواسته های خود نکیند و کودکتان را بدون قید و شرط دوست بدارید.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا رحمانی کارشناس مذهبی  اظهار داشت: والدین باید با کودک خود رفتار دوستانه و مهربانی داشته باشند و به طور غیرمشروط به او توجه کنند.

وی تصریح کرد : رفتار غیرمشروط والدین با کودک به این معنا است که والدین کودکان خود را شرطی دوست نداشته باشند، به طور مثال به کودک خود نگویند اگر فلان کار را انجام دادی، دوستت دارم و یا اگر درست انجام ندادی دوستت ندارم.

این کارشناس مذهبی در ادامه افزود: توجه به کودک باید با دیدن نقاط قوت و غیر مشروط همراه باشد، چراکه در غیر این صورت کودک حس می‌کند که والدین او فقط در زمان‌هایی که کارهایش مثبت و مورد تایید آن‌ها بوده، او را تشویق می‌کنند و به او توجه دارند.

حجت السلام و المسلمین رحمانی خاطرنشان کرد: عشق و علاقه والدین نسبت به فرزندان، نه‌تنها موجب می‌شود کودکان حس بهتری داشته باشند بلکه حتی اعتماد به نفس آنها را هم افزایش خواهد داد.

وی افزود: عشق و محبت والدین باید بی‌قید و شرط باشد. کودک باید احساس کند پدر و مادرش او را دوست دارند، همان‌طور که هست و همان‌طور که رفتار می‌کند او را می‌خواهند. البته پدر و مادر باید ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فرد کودک را نیز به او یادآوری کنند و نشان دهند که متوجه خصوصیات خاص و مثبت او هستند، اما این نباید باعث شود که فقط برای داشتن چنین ویژگی‌هایی کودک را دوست داشته باشند.

نظرات و ارسال نظر

چهار × 1 =