فیروزه کویرچهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

مرکز بهبود اقامتی میان مدت آوای مهرصفائیه افتتاح شد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

مرکز بهبود اقامتی میان مدت آوای مهر(ترک اعتیاد)باحضورهمسرشهید عباس بلنبان
حیدری مسئول بهزیستی شهرستان رفسنجان و مسئولین بخش فردوس صبح امروز افتتاح شد

#فیروزه_کویر/ محمد بلنبان مشاور و مدرس دانشگاه،بعنوان مدیر مرکز بهبود اقامتی میان مدت”آوای مهر”بعد از خوش آمد گویی به مهمانان مراسم بیان داشتند،تاسیس و راه اندازی مرکز ، وظیفه خطیر و مهمی را بر دوشم گذاشته است
از این جهت بنا را بر این گذاشته ام که بعد از مراحل سم زدایی نیز با تدوینِ برنامه های بهداشت روانی و پیگیریهای بعد از درمان،مانع لغزش و بازگشت اعتیاد این افراد شوم
و در نهایت با ایجاد محیطی سالم برای اشتغال این افراد که اعتیاد به مواد مخدر را ترک کرده اند و دور نگهداشتن آنان از کانون ها و محیط های ناسالم گذشته در جهت بهبود مستمر این عزیزان با تمام وجود تلاش خواهم کرد
و در این مسیر دست یاری مسؤلین ، خیرین و اهالی این منطقه را به گرمی میفشارم…

دکتراکبری در مراسم افتتاح مرکز بهبود اقامتی میان مدت آوای مهر بیان نمود .
یکی از مسائل ناراحت کننده و نگران کننده جامعه ما مسئله سوء مصرف مواد مخدر و اعتیاد است که هم اکنون مظاهر اولیه آن در خانواده ها و اماکن عمومی مشاهده می شود.
نیم نگاهی به آمارهای طلاق،نه تنها در منطقه رفسنجان و حومه آن بلکه کل ایران به وضوح نشان می دهد که اعتیاد اولین و مهمترین دلیل طلاق و فروپاشی خانواده هاست .
اکبری بیان نمود بر اساس دیدگاه غالب و پذیرفته شده در جامعه علمی و حقوقی ما از اواخر دهه هفتاد،اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر را نبایست به عنوان جرم و مجرم تلقی کرد از این جهت بایست سوء مصرف مواد و اعتیاد را به عنوان یک بیماری تلقی نمود.
افتتاح مرکز آوای مهر در نوقات با اخذ مجوزهای لازم با موافقت اصولی از سازمان بهزیستی و با مدیریت متخصصانه و کارشناسانه آن جناب آقای بلنبان و با به کار گیری تجارب انجمن معتادین گمنام و بهبود یافته گان می تواند نوید بخش پیام تندرستی و رهایی از بیماری اعتیاد در این منطقه باشد .

در پایان به دلیل ورود و ادای احترام به همسر شهید والا مقام عباس بلنبان در مراسم، اکبری بعد از قطع سخنان خود، شروع مراسم افتتاحیه را اعلام نمود .

نظرات و ارسال نظر

شش + دو =