فیروزه کویرجمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

تعداد مبتلایان به کرونا در رفسنجان به ۴۴ نفر رسید - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

احمد جمالزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین وضعیت ویروس کرونا در رفسنجان اظهار کرد: با مثبت شدن تست کرونای ۱ آقای ۷۴ ساله و ۵ خانم ۳۰، ۳۳، ۴۲، ۶۴ و ۷۰ ساله تعداد موارد مثبت کرونا در رفسنجان به ۴۴ نفر رسید.

وی فزود: از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در رفسنجان تا کنون ۶ نفر از پرسنل بهداشت و درمان و ۵ نفر از کسبه شهرستان بوده اند.

جمالزاده خاطر نشان کرد: از میان افراد خانواده مبتلایان به کرونا حداقل یک نفر علائم خفیف داشته اند و تاکنون ۵ مورد از مبتلایان، خانوادگی درگیر ویروس کرونا بوده اند.

وی ادامه داد: بیماران اخیر که تست کرونای مثبت داشتند نه با مسافر ارتباط داشتند و نه مسافرت رفتند که متاسفانه این امر نشان از بومی شدن شیوع ویروس کرونا دارد که حاصل عملکرد و رفتار مردم در میزان رعایت نکردن نکات و محدودیت ها می‌باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: با فوت یک نفر دیگر ، مجموعا تا ظهر امروز ۱۸ فروردین ماه، ۱۱ نفر بر اثر ابتلا به کرونا ویروس در رفسنجان و انار فوت کرده اند که همگی پیش از آن به بیماری زمینه ای نیز مبتلا بودند.

وی تصریح کرد: با بهبود و ترخیص یک نفر از مبتلایان بستری شده در مجموع ۱۴ نفر تا امروز بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۳ نفر در ICU و ۵ نفر در بخش ، مراحل درمان خود را سپری می‌کنند.

جمالزاده گفت: تا کنون در رفسنجان ۲۲مرد و ۲۲ زن به کرونا مبتلا شده اند و از ابتدا تا کنون ۱۸۲ مورد مشکوک به کرونا داشته ایم.

وی یادآور شد: اختلاف آماری میان موارد ذکر شده و مجموع مبتلایان اختصاص به مبتلایانی دارد که بستری نشده و به صورت سرپایی ویزیت شده و در خانه مراحل درمانی خود را سپری می‌کنند.

نظرات و ارسال نظر

2 × 5 =