فیروزه کویریکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

امام جمعه رفسنجان: وجود ۱۵هزار جوان تحصیل کرده بیکار در رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

امام جمعه رفسنجان گفت: بیش از ۱۵ هزار جوان تحصیلکرده بیکار و آماده بکار در رفسنجان داریم که دنبال شغل هستند و با توانمندی که در زمینه مسائل صنعتی در شهرستان داریم می توان برای این افراد اشتغالزایی شود.

حجت الاسلام اصغر عسکری بعدازظهر امروز دوم بهمن ماه در جلسه جمع بندی و بررسی مسائل شهرستان های رفسنجان و انار که با حضور نایب رئیس مجلس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی شمال استان کرمان مخصوصاً رفسنجان مسئله آب است و وقتی آب نباشد کشاورزی نیست و حیات و زندگی نیز در معرض تهدید قرار می گیرد.

وی افزود: به لطف خداوند متعال، منابع معدنی بسیار خوبی را در شمال استان داریم که در این زمینه باید کار و تلاش و برنامه ریزی شود.

وی بیان کرد: در زمینه تامین آب آشامیدنی بخشی از آبی که از خلیج فارس در حال انتقال به شمال استان است تصفیه شود و برای آب آشامیدنی مردم قابل استفاده باشد.

امام جمعه رفسنجان لزوم توجه به راه آهن رفسنجان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسئله راه آهن با توجه به منطقه ویژه اقتصادی در رفسنجان و جمعیت زیادی که در شهرستان رفسنجان و انار داریم لازم است مورد توجه قرار گیرد و ایستگاه احمدآباد ایجاد شود.

عسکری با بیان اینکه آب، جاده و احیای بیشتر صنعت و معدن می تواند بخش زیادی از مسائل و مشکلات شهرستان رفسنجان و شمال استان کرمان را کمتر کند، خطاب به نیکزاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با اشراف خوبی که به کشور، استان و شمال استان دارید تصمیمات مفیدی برای این منطقه گرفته شود و با پیگیری هایی که انجام می شود به مرحله اجرا دربیاید.

امام جمعه رفسنجان همچنین به سفر هفته گذشته وزیر صمت به رفسنجان اشاره و بیان کرد: در این سفر چند پروژه نیز توسط وزیر صمت کلنگ زنی شد که ان شاءالله این پروژه ها به سرانجام برسد تا بخشی از مشکلات اشتغال این منطقه حل شود.

نظرات و ارسال نظر

پنج × یک =