فیروزه کویرلطفا يک افزونه تاريخ نصب کنيد.

با پیگیری نماینده رفسنجان و انار نیروگاه 500 مگاواتی برق در رفسنجان راه اندازی میشود - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

پیگیری نماینده رفسنجان و انار در مجلس به ثمر نشست؛
راه اندازی نیروگاه 500 مگاواتی برق در رفسنجان
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: پس از پیگیری های 6 ماهه برای راه اندازی نیروگاه 500 مگاواتی برق در رفسنجان این نیروگاه با حمایت شرکت ایمیدرو در رفسنجان راه اندازی می شود.

به گزارش فیروزه کویر : حجت‌الاسلام دکتر حسین جلالی در رابطه با دیدار امروز دکتر جعفری مدیرعامل ایمیدرو در خصوص نیروگاه 500 مگاواتی رفسنجان، اظهار کرد: در این دیدار که به تقاضای ما صورت گرفته بود، دکتر جعفری، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس و معاونان اکتشاف و معدنی را هم دعوت کرده بود و جلسه جامعی برگزار شد.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با توجه به پیش بینی هایی که در خصوص وضعیت برق برای امسال داشتیم که با مشکل مواجه خواهیم شد، حدود 6 ماه قبل پیگیر راه اندازی نیروگاه 500 مگاواتی در رفسنجان شدیم.
وی عنوان کرد: طبق برنامه ششم توسعه، باید 25 هزار مگاوات برق داشته باشیم و زیرساخت آن ها را آماده کنیم، متأسفانه دولت با مشکلاتی که داشت تنها 15 هزار مگاوات برق تولید کرده و هم اکنون 10 هزار مگاوات برق از برنامه عقب هستیم، از طرفی هفت‌هزار مگاوات هم به دلیل تعمیرات از مدار خارج شده که در مجموع کمبود برق در کشور 17هزار مگاوات است و خاموشی هایی ناشی از این کمبود برق در کشور و به تبع آن در شهرستان های رفسنجان و انار رقم می خورد و هرچه به سمت گرم شدن هوا پیش برویم این مشکل بیشتر خواهد شد.
حجت الاسلام جلالی تصریح کرد: با توجه به اینکه حدود 80 مگاوات برق توزیع شمال کمبود دارد، پیگیر نیروگاه 500 مگاواتی شدیم که ضمن جبران کمبود برق شمال استان، بتوانیم برق جنوب کشور را هم تأمین کنیم و در این خصوص جلسات و نامه نگاری هایی با وزارت صمت، مدیرعامل ایمیدرو و شرکت ملی صنایع مس ایران انجام دادیم.
وی خاطرنشان کرد: مدیرعامل ایمیدرو آمادگی خود برای مسأله نیروگاه رفسنجان را اعلام کرد و راه اندازی این نیروگاه قطعی شد که امیدواریم هرچه زودتر این موضوع در هیأت مدیره تصویب شود و این کار بزرگ زیربنایی و زیرساختی مطالعات آن انجام و وارد فاز اجرایی شود.

نظرات و ارسال نظر

هفده − ده =