فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

در سرداب مقدس امام زمان(عج) در خرم آباد رونمایی شد+تصاویر - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

در سرداب امام زمان (عج) طی آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان و جمعی از مسئولان این استان در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد رونمایی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، جعفر حقی پور رئیس ستاد بازسازی عتبات لرستان در این آیین به ارائه گزارش در مورد چگونگی انجام این طرح پرداخت و اظهار کرد: برای ساخت این در، ۸میلیارد ریال هزینه شده که بخش اعظمی از این مبلغ از طریق اهدای نذورات مردمی لرستان تامین شده است.

حقی پور افزود: ۲ کیلوگرم طلای ۲۴ عیار با مکانیزم خاص، ۷۰۰ کیلوگرم مس، ۲.۵ مترمکعب چوب ساج برمه، ۱۰۲ قطعه میناکاری، ۱۳ متر شیشه و مقداری استیل در ساخت این در استفاده شده ‌است.

وی گفت: در ۱۲ سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال نذورات مردمی از طرف مردم لرستان به ستاد بازسازی عتبات عالیات اهدا شده است که ۹۰ میلیارد ریال از این مبلغ نذورات نقدی بود.

وی اهدای ۱۵کیلوگرم طلا، ۲ هزار و ۵۵۰ مترمربع سنگ چینی و کریستال و ۸۰ تن کاشی را از دیگر نذورات مردم لرستان اعلام کرد.

در سرداب امام زمان(ع) پس از رونمایی تا پایان ماه مبارک رمضان در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد در معرض دید عموم قرار می‌ گیرد و پس از آن در شهرستان ‌های مختلف استان لرستان گردانده می شود.

براساس این گزارش، نماینده ولی فقیه در لرستان در این آیین گفت: کاری که در ساخت در سرداب امام زمان (ع) در لرستان صورت گرفت، بی نظیر است.

آیت الله سید احمد میرعمادی افزود: مردم استان لرستان از آغاز بازسازی عتبات عالیات کمک های فراوان نقدی و غیرنقدی فراوانی کرده اند و هرکجا در کربلا، نجف، کاظمین و سامرا کاری صورت گرفته نقش مردم لرستان در آن برای همه آشکار بوده است.

وی اظهار کرد: مردم لرستان درخواست داشتند که یک نشانه خاصی از آنها در این مکان های مقدس وجود داشته باشد از این رو ساخت در سرداب مطهر امام زمان(ع) در سامرا به استان لرستان اختصاص داده شد و به لطف خدا این درب به بهترین شکل ممکن ساخته شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه محبت اهل بیت(ع) با زندگی مردم لرستان پیوندی ناگسستنی دارد، افزود: محبت گاهی با زبان، گاه قلبی و گاهی مانند انفاق مال عملی است.

وی اضافه کرد: اگر ضریح٬ گنبد و یا بارگاهی ساخته می شود برای آن است که ائمه(ع) چراغ راه هدایت هستند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به لزوم ساخت و بازسازی بارگاه ائمه(ع) گفت: اگر ائمه و بارگاه ملکوتی آنها باقی باشد دین باقی است و در واقع بقای دین به بقای علائم و بارگاه ملکوتی ائمه است.

وی افزود: امروز خدا را شاکریم که زحمات مسئولان و همت مردم متدین استان لرستان موجب شد تا هدیه ای را تقدیم امام زمان (عج) کنیم.

وی اظهار کرد: ساخت این در یک نمونه ای است برای نشان دادن اینکه مردم ما قادر به انجام کارهای بزرگتر هستند و به یاری خدا استان لرستان در آینده مشارکت های بیشتری در بحث بازسازی عتبات عالیات خواهد داشت.

نظرات و ارسال نظر

بیست + پانزده =