فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

شناسایی 590 دانش آموز بی هویت در رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

فرماندار رفسنجان گفت: تاکنون ۵۹۰ نفردانش آموز بی هویت در این شهرستان شناسایی شده اند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر به نقل ازخانه خشتی ؛ حمید ملانوری روز گذشته در جلسه شورای فرهنگ عمومی به لازم الاجرا بودن مصوبات شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و اظهار داشت :تحکیم بنیان خانواده نزدیک دو سال است که در شورای فرهنگ عمومی شهرستان مطرح شده است و مراکز مشاوره و موسسات مشاوره خانواده در بحث طلاق موثر بوده است .

وی افزود :در سال ۹۴ امار طلاق ۳۰ درصد کاهش داشته و در سال ۹۵ این رقم ثابت مانده است .

فرماندار بیان داشت :انواع و اقسام اسیب های اجتماعی را در سطح شهر مشاهده می کنیم برای برخورد با این اسیب ها باید موسسات و مراکز مشاوره با هم هماهنگی داشته باشند و برنامه های انها با هم منافاتی نداشته باشد .

وی تصریح کرد :اصولی کارکردن و هماهنگی مراکز مشاوره باعث می شود مردم دچار دوگانگی نشوند .

فرماندار با بیان اینکه پرداختن به موضوع طلاق در تحکیم بنیان خانواد ما را از دیگر مسائل غافل کرده است گفت :ما باید زمینه های سست شدن بنیان خانواده را ریشه یابی کنیم به همین منظور کارگروهی باید تشکیل شود که عوامل سست شدن بنیان خانواده و همچنین عواملی که باعث فروپاشی خانواده می شود را شناسایی و مورد بررسی قرار دهد .

وی افزود :از جمعیت ۶۰ هزار اتباع بیگانه موجود در رفسنجان ۱۶ هزار نفر انها مجاز و مابقی غیر مجاز هستند براساس سیاستهای کلی نظام ، باید مدیریت کردن خود و انها در دستور کار قرار دهیم چرا که تاکید مقام معظم رهبری هم بر این قرار گرفته که هیچکس در نظام ما نباید از تحصیل و اموزش بازبماند .

ملانوری اذعان داشت :جمعیت دانش اموزمجاز افاغنه ما از ۳۷۰۰ نفر به ۵۳۰۰ نفر رسیده است۵۹۰ نفردانش اموز بی هویت در رفسنجان شناسایی شده اند .

وی افزود :باید در زمینه برخورد و تعامل با اتباع بیگانه یک سند جامع به تناسب جمعیت انها تدوین گردد چرا که اتباع بیگانه درحوزه های مختلف از جمله اجتماع ،سلامت ،اقتصاد و ..ورود جدی پیدا کرده اند و اگر در این زمینه برخورد جدی نشود اسیب های دیگر را در پی خواهد داشت .

ملانوری همچنین به راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و بیان داشت :مراسم روز قدس روز جهانی مبارزه با استکبار جهانی در حمایت از مظلومین فلسطین در روز جمعه از ساعت ۱۰:۳۰ از میدان بسیج به طرف مصلی برگزار خواهد شد .

وی افزود :تدابیرامنیتی و ترافیکی در روز قدس و برگزاری مراسم عید فطر صورت می گیرد .

نظرات و ارسال نظر

14 + چهار =