فیروزه کویرچهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰

مراسم ختم خادم الصادق کربلایی حمید حسینی+تصاویر - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

مراسم ترحیم خادم الصادق مرحوم کربلایی حمید حسینی روز دوشنبه مورخ ۲/ ۵ /۱۳۹۶ با حضور محبین اهل بیت عصمت و طهارت در مسجد صاحب الزمان (عج) محله صادقیون رفسنجان روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق رفسنجان برگزار گردید.

مراسم ترحیم خادم امام صادق علیه السلام با قرائت قرآن توسط قاریان کلام الله و با مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت حاج عباس ملایی و با سخنرانی حجت الاسلام هاشمی و با اجرای کربلایی علی مومنی یادگار جبهه و جنگ اجرا گردید . پس از انجام مراسم جمع حاضر با همراهی بازماندگان در سرار مزارشان در جوار آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین حضور یافته و با قرائت فاتحه ای یادشان را گرامیداشتند و در آنجا مداح اهل بیت آقای حاج محمد نقوی با ذکر مرثیه در سوگ مصائب اهل بیت اشک ماتم ریختند.

به گزارش پایگاه مذهبی دارالصادقیون کربلایی حمید حسینی از پایه گذاران کاروان صاقیه و از بانیان مراسم شام غریبان امام صادق علیه السلام در محله صادقیون رفسنجان بود . مرحوم کربلایی حمید حسینی با اینکه عضو تکنسینهای فوریتهای پزشکی و مسئول پایگاه بین جاده ای مهدی آباد نوق رفسنجان بود ولی ایشان عمر خویش را وقف عشق به ساحت مقدس امام صادق علیه السلام صرف نمودند.

 ایشان پس از پایان خدمت مقدس سربازی عضو انجمن محبین صادق الائمه علیه السلام  شدند  و در سال ۱۳۷۸ جز هیئت ۵ نفره ای که از روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام محضر آیت الله العظمی حاج شیخ حسین  وحید خراسانی  شرفیاف شدند  و پس از تحویل پرچم عزای صادق آل محمد در محضر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها  با پسر عمویشان آقای وحید حسنی  تعهدی بست که با یاری خداوند متعال در شام غریبان امام صادق علیه السلام  غذای تبرکی برای عزاداران امام صادق تهیه نمایند که ایشان از سال ۱۳۸۸ با کمک برادرش مهندس محمد رضا حسینی و پسر عمویشان  وحید حسینی به تعهد خویش وفادار ماندند. 

ایشان  در تمامی  برنامه های مناسبتهای اسلامی و مراسم معنوی اعتکاف شرکت میکردند  سرانجام بیش از دو سال گرفتار  بیماری سرطان  ریه بود سرانجام در ایام صادقیه  (ایام  شهادت امام صادق علیه السلام  ۲۷ شوال )دعوت حق را لبیک گفتند و به دیار باقی شتافتند.وبا اربابشان  امام صادق علیه السلام  محشور گردیدند   یاد و خاطرش گرامی باد و روحشان شاد. 
تصاویری از مراسم ختم خادم الصادق کربلایی حمید حسینی از پایه گذاران کاروان صادقیه و بانی مراسم صادقیه در پایین مشاهده میکنید.

نظرات و ارسال نظر

دو + هشت =

کرمی. گفته :
سه شنبه , ۳ مرداد ۱۳۹۶

سلام آقای احمدی پیامی دارم من خجالت میکشم که خودم را معرفی کنم. خداوند حمید را بیامرزد . من قبلا شنیده بودم هرکه به امام صادق خدمت میکندخدا او را عزیز میکند ولی وقتی که بیماری و رنج حمید را دیدم حقیقت از امام صادق بیزار شدم حتی ۲ سال در کاروان صادقیه نیامدم وقتی که فهمیدم برادرش محمدرضاسوخته است به خدا دیگر نماز نخواندم و روزه خود را با شراب باطل کردم ولی مرگ این جوان مرا هوشیار کرد و از خواب غفلت بیدار کرد عظمت تشیع جنازه او و واقع شدن مرگ ایشان در صادقیه و خوابی که دیدم مرا از خواب بیدار کرد . خواب دیدم حمید با پیرمرد سیدی که چهره اش سفید و سرخ گونه بود در قصری همسایه بودند که هیچ اثری از بیماری در وجودش نبود . او گفت با این سید همسایه شدم من از او سوال کردم حمید حالت چطور است . گفت مدتی بود که از مرگ می ترسیدم وقتی آن شب روح از بدنم جدا شد مثل اینکه زنجیری را از گردنم باز کردند یا کفش تنگی را از پایم باز میکنند از قفس آزاد شدم وقتی مرا داخل قبر گذاشتند امام صادق مرا در آغوش گرفت و به مامورین گفت حساب حمید با ما است شما بروید او در دنیا فکرش با ما بوده چطور ما از او غافل باشیم . حمید به من گفت به پدر و مادرم بگویید مرا حلال کنید من همیشه با ترس از مرگ شما را اذیت میکردم وقتی اربابم امام صادق را دیدم آرزو میکردم ای کاش زودتر ارباب راملاقات کرده بودم. من به امام صادق گفتم برادرم سوخته اذیت میکشه میشود او رابه نزد خود بیاورید او فرمود نه زود است ما ماموریتی به گردنش نهاده ایم تا ماموریتش راانجام ندهد نمی آید ولی طرف حساب او با ماست. وقتی که از خواب بیدار شدم نمیخواستم خوابم را تعریف کنم و در بین مردم تابلو بشم وقتی که مراسم را دیدم که جواد زینلی عکس میگیرد گفتم به صورت نظر میگذارم شما اول نظر را به دارالصادقیون گذاشتم امروز وقتی خبررا در فیروزه کویر دیدم اینجا هم گذاشتم به خدا قسم من از پری شب عاشق ارباب شما امام صادق شدم خدا را شاهد میگیرم تمام آهنگها و فیلمهای گوشیم را که مبتذل بوده پاک کردم و تصمیم گرفتم نماز و روزه قضایم را به جا بیاورم و همیشه نماز بخوانم . حقیقتش چندی پیش در فضای مجازی آقای وحید خراسانی کلیپی گذاشته بود راجع ثواب عزاداری برای امام صادق . ولی من پیش خود گفتم این پیرمرد پیر شده و فراموشی گرفته و هزیان میگوید به خدا من همیشه تقی نژادرا احمق و دیوانه حساب میکردم ولی الان فهمیدم که احمق و نادان من بودم که عقلم را به ماهواره داده بودم. و از مذهب خود غافل. آنچه دستگیرم شد این است که بیماری هم از سوی خدا رحمت است.

پاسخ
کرمیمحمود گفته :
سه شنبه , ۳ مرداد ۱۳۹۶

سلام آقای احمدی خدا روح این خادم با اخلاص امام صادق را شاد نماید حالا فهمیدم که چرا اینقدر حسن ابادیها سنگ امام صادق را به سینه میزنند. مرگش در صادقیه و تشیع جنازه اش باشکوه و دعای خیر مردم پشت سرش . این از لطف ائمه اطهار است.

پاسخ
کرمیتقی نژاد گفته :
چهارشنبه , ۴ مرداد ۱۳۹۶

با سلام و عرض ادب خدمت مخاطبین سایت فیروزه کویر جا دارد به نوبه خود مصیبت وارده به خانواده های داغدار حسینی تسلیت بگویم . مطلبی میخواهم بگویم این است مرحوم کربلایی حمید حسینی از سال ۱۳۸۷ که عضو انجمن محبین امام صادق علیه السلام گردید او صادقانه آمد و تا تاب و توان داشت به امام صادق علیه السلام خدمت میکرد. ایشان و پسرعمویشان در سال ۱۳۸۷ به منزل ما آمدند و گفتند هرکار میخواهی برای امام صادق علیه السلام انجام بدهی ما در خدمتیم. گفتم باید هر روز تا زنده هستید زیارت عاشورا را بخوانیدو برای امام صادق علیه السلام هدیه کنید آنها قبول کردند بعد از چند روز با او وچند نفر دیگر به قم دفتر آیت الله وحید خراسانی رفتیم وقتی پرچم را تحویل گرفتیم قسم خوردیم که اگر کسی نیامد تا زنده باشیم ۵نفر باید کاروان صادقیه را حمایت کنیم تعهد بستم که برای امام صادق علیه السلام غذای تبرکی بدهیم ایشان و پسر عمویشان شام غریبان امام صادق علیه السلام را انتخاب کردند چون پدر بزرگشان مرحوم حاج حسین حسینی شام غریبان امام حسین علیه السلام را غذای امام حسینی تقسیم میکردند او در تمام جلسات شرکت میکرد یادم دارم تابلوهای شهادت امام صادق علیه السلام که بنربود آنها قاب گرفتند و از مراسم معنوی اعتکاف که اوائل در شهر صفائیه میرفتیم حضور داشت تامراسم فاطمیه و مراسم تشیع نمادین امام رضا …. تا اینکه بیمارشدند درتمام مدت بیماری با من تلفنی و حضوری در ارتباط بودحداقل هفته ای یکبار در ارتباط بودیم من همیشه این احادیث رابرایش میخواندم و او را دلداری میدادم :
حضرت امام صادق (ع) در مورد صبر در برابر حوادث تلخ زندگی می فرماید :«هر کس از مؤمنان به بلایی گرفتار شود و شکیبایی را از دست ندهد، پاداش هزار شهید دارد».
– رسول خدا (ص) فرمودند: « إِذَا أَرَادَ اللَّهُ بِقَوْمٍ خَیْراً ابْتَلَاهُم‏ ــــ چون خدا بر قومی خیری خواهد آنان را در بلا افکند. » (بحار الأنوار ، ج‏۶۴ ،ص۲۳۶)
– رسول خدا صلّى اللَّه علیه و اله فرمودند:« لَا یَزَالُ الْبَلَاءُ فِی الْمُؤْمِنِ وَ الْمُؤْمِنَهِ فِی جَسَدِهِ وَ مَالِهِ وَ وُلْدِهِ حَتَّى یَلْقَى اللَّهَ وَ مَا عَلَیْهِ مِنْ خَطِیئَه ــــ مصیبت و گرفتارى همواره گریبان مرد و زن مؤمن را مى‏گیرد و آنها در مال و یا بدن خود نقصان مشاهده مى‏کنند و یا فرزندان خود را از دست مى‏دهند و اینها براى این است که هر گاه در محضر پروردگار حاضر شدند گناهى نداشته باشند» (بحارالأنوار ، ج‏۶۴ ،ص۲۳۶)
– امام صادق علیه السّلام فرمودند: « إِنَّ اللَّهَ تَبَارَکَ وَ تَعَالَى لَیَتَعَاهَدُ الْمُؤْمِنَ بِالْبَلَاءِ إِمَّا بِمَرَضٍ فِی جَسَدِهِ أَوْ بِمُصِیبَهٍ فِی أَهْلٍ أَوْ مَالٍ أَوْ مُصِیبَهٍ مِنْ مَصَائِبِ الدُّنْیَا لِیَأْجُرَهُ عَلَیْهَا ـــــ خداوند متعال مؤمن را به مصیبت و بلاء گرفتار مى‏کند و او را به بیمارى در بدن» (بحار الأنوار ، ج‏۶۴، ص ۲۳۷)
«هر چه از بلا یا عافیت یا نعمت یا محنت بر مؤمن وارد شود، خیر و صلاح اوست» و در حدیثى قدسى رسیده است که: «صلاح بعضى از بندگان من نیست مگر فقر و بیمارى، پس همان را به ایشان مى‏دهم، و بعضى را صلاح نیست مگر غنى و تندرستى، پس همان را به ایشان عطا مى‏کنم». و بدین گونه مى‏توان میان اخبار عافیت و اخبار بلا جمع کرد.
تااینکه چهار روز به شهادت امام صادق بود به ملاقاتشان رفتم که نای حرف زدن نداشتند با نوشته حرفهای خود را به من فهماند از من پرسید روز شهادت چه روزی است گفتم پنج شنبه ۲۹ تیرما اشکهایش جاری شدو نوشت: نمیتوانم امسال به عهدم وفاکنم و در کاروان شرکت کنم او را دلداری دارم و گفتم خدا از شما قبول میکند ان شاءالله خوب میشوی و شرکت میکنی خوشحال شد گفتم نیت دارم مقداری آب و زمین اسلامیه برای امام صادق وقف کنم اگر خوب شدم با هم در اوقاف ثبت می دهیم . گفتم ان شاءالله .تا اینکه درشب شهادت آخرین پیام را فرستاد : من دربیمارستان دارم بال بال میزنم و نمی توانم طاقت بیاورم که زنده باشم و نتوانم در کاروان صادقیه شرکت کنم . او خادم مخلص به ساحت مقدس امام صادق علیه السلام بود تا آخرین لحظات عمرش به معشوقش امام صادق علیه السلام وفا دار ماند یادش گرامی و روحش شاد.

پاسخ
کرمیزهرا گفته :
پنجشنبه , ۱۴ دی ۱۳۹۶

سلام تشکر آقای احمدی از اینکه بعضی از مراسمات روستاها را میگیریدمتشکرم . پیغامی به گردنم بود که خجالت میکشیدم مطرح کنم زحمتش را به دوش شما انداختم. در راجع به مراسم حاجی بی بی تقی دخت در حسن اباد بگویم. بنده در عالم خواب دیدم که ایشان در بهترین حالات و منزل با شکوهی بودند. گفتم با واسطه کدام عمل اینها را بدست آوردید گفت به واسطه گریه بر سیدشهداء .پیغامی به من داد که به شوهرش حاج حسین بگویم ایشان گفتند گرچه حاج حسین بر من سخت گیر نبود و همه چیز را در اختیارم می گذاشت بعضی اوقات من بدون اجازه حاجی از مالش بر میداشتم که اگر فقیری و یا نیازمندی و از بچه هایم دستشان خالی بود میدادم میخواهم از من راضی باشد. . من قبلا از دو چیز می ترسیدم یکی از شب اول قبر و یکی از تنهایی در منزل . و همیشه آرزو داشتم که زودتر از حاج حسین بمیرم که بعد از آن در خانه تنها نباشم و حاج حسین زنده باشد و مراسمم را خودش بگیرد. دیگر از شب اول قبر می ترسیدم که امام باقر آمدند و فرمودند این حاجیه خانم گریه کن جدم امام حسین و بانی مراسم ما بوده حساب ایشان با ماست شما بروید . بعد از آن فشار قبر برای من که می‌خواستم بر خدا وارد شوم نوعی نوازش گردید . بهترین هدیه ای که بعد از مرگ برای من از ناحیه بازماندگانم آوردند دعای خیر ملکه زن حمید حسینی بود به خاطر اینکه فرزندانم نگداشتند ازدواج پسرش عقب بیافتد و بین خانواده هایشان اختلاف بیافتد . یک شیرینی خوری از طرف من به عروس ملکه بدهید هر وقت ان را ببیند مرا یاد نماید و همیشه زندگیش شیرین شود.

پاسخ