فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

نشست جمعی از خبرنگاران با ریاست اداره آموزش پرورش منطقه نوق - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

صبح امروز سه شنبه ۷ شهریور ، بمناسبت هفته دولت ،نشست خبری ریاست محترم اداره آموزش و پرورش منطقه نوق برگزار گردید. در پایان این نشست ، توسط آقای محمدی ،ریاست محترم اداره آموزش و پرورش در ایام گرامیداشت خبرنگار، از خبرنگاران منطقه نوق و فردوس تجلیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر آقای محمدی ضمن عرض تبریک هفته دولت و روز خبرنگار و عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت: خبرنگاران با همه سختی ها تلاش های شبانه روزی توانستند در امر اطلاع رسانی و پیشرفت منطقه و آگاهی به مردم نقش بسیار خوبی را ایجاد کنند.
وی در ادامه به بزرگان دین اسلام از حضرت محمد (ص) تا عالمان؛ کار آگاهی رسالت را بردوش داشتند و امروز خبرنگاران هستند که بعد از معلمین این رسالت مهم را عهده دارشدند و شغل خبرنگاری کمتر از شغل معلمی نیست و باید به خبرنگاران بهاد داده شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش نوق در ادامه افزود : به سالگر ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی نزدیک می شویم مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی بزرگ و جایگاه ویژه ای در اسلام ،کشور و انقلاب داشتند و مردم ایران ، رفسنجان و منطقه نوق مدیون این مرد بزرگ هستند.
محمدی در ادامه گفت :مهمترین مشکل اداره آموزش و پرورش نوق از کمبود نیرو حق التدریسی دروس اختصاصی و تهیه سرویس ایاب و ذهاب و مسافت راه دانست وتاکید کرد :امیدواریم با همکاری اداره آموزش و پرورش استان مشکل نیروی تخصصی اداره آموزش و پرورش نوق در سال جدید حل شود.
رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه نوق گفت:خوشبختانه در این چند سال از نظر پتانسل آموزشی و عمرانی با ادارات دیگر غافل نشدیم و توانستیم پابه پای دیگر ادارات در پیشرفت علمی دانش آموزان قدم برداریم.
آقای حیدری کارشناس متوسطه و فنی،حرفه ای نیز در این جلسه گفت: ما در سطح منطقه نوق در مجموع ۱۷ مدرسه ابتدایی داریم که از این تعداد۱۷ مدرسه دولتی و ۲ مدرسه غیر دولتی میباشد. همچنین ۱۲ دبیرستان متوسطه دوره اول(۱۰ دولتی و ۲غیر دولتی) – ۴ آموزشگاه علمی آزاد – ۳ آموزشگاه علمی زبان خارجه- ۲ مرکز آموزش از راه دور – ۱ مرکز پژوهش سرا- ۱ مجموعه چند منظوره – ۱ مرکز استثنایی و ۸ مرکز پیش دبستانی در منطقه فعال است.
حیدری به رتبه های برتر کنکوری منطقه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به قبولی های نمونه دولتی که در دوره های تحصیلی داریم ولی چون منطقه نوق فاقد مرکز نمونه دولتی است لذا تعداد زیادی از دانش آموزان نخبه از منطقه خارج و در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی رفسنجان و انار مشغول به تحصیل میشوند. وی تصریح کرد: امسال بهترین رتبه را در رشته ریاضی ،رتبه۶۸۰ و در رشته ادبیات علوم انسانی ،رتبه ۱۸۰۰ را داشته ایم البته با توجه به آماری که از سالهای گذشته داشتیم و استعدادهایی که در سطح منطقه وجود دارد،تمام دانش آموزان پیش دانشگاهی منطقه جذب مراکز آموزش عالی شده اند
آقای قطب الدینی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش نوق نیز در این جلسه گفت: از سال ۹۳ تا شهریور۹۶ / شش میلیاردو دویست و هفتاد و پنج میلیون تومان در ساخت و سازهای مناطق عمرانی (از بهرمان تا احمدآبادفلاح) هزینه شده است که از این رقم، مبلغ ۵میلیاردو ۲۰۰میلیون تومان از مشارکت مردمی و یک میلیارد و هفتاد و پنج میلیون تومان اعتبارات دولتی تامین شده است.
قطب الدینی از افتتاح مدرسه شهید شریفی بهرمان ،مدرسه مرحوم حمید غلامرضایی روستای دقوق آبادنوق، مدرسه امام صادق (ع) روستای دقوق آباد ،سالن اجتماعات دبستان مرحوم عطایی بهرمان و کلنگ زنی دبستان استثنایی منطقه نوق در بهرمان در مهرماه خبر داد.
وی گفت: از سال ۹۳ پروژه مدرسه مرحوم عباس و حسن فلاح در جوادیه فلاح با زیربنای ۶۰۰ متر مربع با اعتبار ۸۰۰میلیون تومان توسط خیر حاج محمد حسن فلاح هزینه آن تامین و مورد بهره برداری قرار گرفت – توسعه فضای فیزیکی آموزشی مدرسه شهدای جوادیه فلاح توسط خیر محترم حاج محمد غلامرضایی بازیر بنای ۱۸۰متر فضای آموزشی با اعتبار ۱۱۰میلیون تومان و ساخت مرکز بسیج فرهنگیان و دانش آموزان شهید غلامرضایی شهر بهرمان که توسط حاج محمد غلامرضایی و با هزینه ای بالغ بر ۵۵میلیون تومان نوسازی و تجهیز شده است.
وی افزود :ساخت مرکزمشاوره دانش آموزی و خانواده آموزش و پرورش (۷۰متر مربع) با اعتبار ۲۵میلیون تومان با مشارکت خیرین در شهر بهرمان ،نوسازی و بهسازی شده است.
آقای قطب الدینی به چند طرح آماده افتتاح اشاره کرد و گفت: تکمیل پروژه دبیرستان شهیدشریفی بهرمان (۸۰۰متر) با هزینه ۱میلیارد تومان از اعتبارات دولت و مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان زمین اهدائی توسط پدر شهید علی شریفی که در فاز ۱ محوطه سازی و حسارکشی و در فاز ۲ ،خانه سرایدار و سالن اجتماعات این مدرسه با مساعدت استاندار تکمیل خواهد شد. تکمیل ساختمان سالن اجتماعات عطایی با ۲۴۵ متر زیربنا که زمین فوق توسط شورای شهر خریداری و به این مدرسه اختصاص یافته است در این پروژه ۱۹۰ میلیون تومان هزینه شده که از این مبلغ ۱۰درصد از اعتبارات دولت و ما بقی توسط خیرین پرداخت شده است. ساخت کتابخانه مرکز پژوهش سرای حضرت ابوالفضل(ع) با ۶۰ میلیون تومان هزینه – مدرسه امام صادق(ع) دقوق آباد به همت خیر محترم حاج علیرضا ماهرخ زاده با۶۰۰متر زیربنای آموزشی، ۱۸۰متر ساختمان سرایداری و ۲۰۰متر سالن اجتماعات با هزینه ای بالغ بر دو میلیاردو پانصد تومان
آقای شریفی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش نوق نیز در این جلسه گفت: در حوزه پرورشی در سال گذشته اقدامات خوبی داشتیم که میتوان به همایش تجلیل از نفرات برتر مسابقات پرورشی و تربیت بدنی اشاره کرد که در این همایش از ۲۰۰نفر افرادیکه هم در مسابقات منطقه و هم در استان مقام کسب کرده بودند تجلیل شد.
در سال تحصیلی گذشته ما۱۵ رتبه برتر در مسابقات استانی شامل:سرود- تئاتر – قرآن و عترت (بصورت گروهی و انفرادی) و برگزاری جلسات متعدد با ائمه جماعات مدارس با دعوت از حاج آقا حسینی رییس محترم سازمان تبلیغات و همچنین برگزاری مسابقات و اردوهای دانش آموزی را نیز در سطح منطقه ای و داشته ایم . برگزاری مراسم جشن تکلیف دختران و پسران بصورت منطقه ای نیز از برنامه های مهم فرهنگی و پرورشی این اداره است.
آقای شریفی در زمینه تربیت بدنی اظهار داشت: در سال گذشته همراه با سراسر کشور سومین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را برگزار نمودیم که حداقل ۱۸۰۰ دانش آموز در این المپیاد شرکت کردند.
وی گفت طرح حیاط پویا یکی دیگر از طرههای این اداره است که در مدارس اجراء شد و بازیهایی مانند لی لی و دیگر بازیهای قدیمی که برای دانش آموزان سرگرم کننده بود برروی آسفالت مدارس طراحی و مورد استقبال و استفاده دانش آموزان هم قرار گرفت.
شریفی گفت: این اداره در سال گذشته برای اولین بار میزبان مسابقات فوتسال دانش آموزی قطب چهار استان بود و تیمهای رفسنجان- انار- کشکوئیه و نوق شرکت داشتند. هم چنین برای اولین بار مسابقات فوتسال فرهنگیان (برای آقایان فوتسال و برای خانمها والیبال در منطقه برگزار گردید.
وی در پایان یادآور شد: در حوزه دیگری که ما فعالیت داریم بحث مشاوره و مراقبت در برابر آسیبهای اجتماعی است. درسال گذشته در بحث مشاوره و مراقبت،چهار جلسه توجیهی داشته ایم که حدود پانصد نفر از والدین و دانش آموزان در این جلسات شرکت داشتند و در بحث توانمند سازی تحصیلی روانی دانش آموزان برای۱۲۰۰نفر از دانش آموز جلساتی برگزار گردید. همچنین جلسه آموزش خانواده برای ۲۵۰۰ نفر و پنج جلسه مهارتهای زندگی را برای هم معلمین و هم دانش آموزان و والدین داشته ایم که در مجموع ۵جلسه ۱۵۰۰ نفر شرکت داشتند. و ۱۵ جلسه مشاوره ای برای والدین و دانش آموزان بصورت منطقه ای برگزار نمودیم.
در پایان این نشست از خبرنگاران بخش نوق ،کاظم رفسنجانی و علی قطب الدینی و خبرنگاران بخش فردوس،ودهستان رضوان رضا احمدی و نقی زاده تجلیل شد.

نظرات و ارسال نظر

هشت + دوازده =