فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

جشن عید غدیر در مسجد صاحب الزمان حسن آباددهستان رضوان برگزار شد .. - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر ،مراسم باشکوهی با سخنرانی حجت الاسلام هاشمی و با حضور محبین و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت در محله صادقیون رفسنجان مسجد صاحب الزمان (عج) روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق در شب عید غدیر جمعه ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۶ بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد. این مراسم معنوی با اجرای آقای حاج محمد رضا مومنی استاد و قاری کلام الله مجید و با قرائت زیارت امین الله توسط آقای اسماعیلی اجرا گردید و همچنین ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت آقایان پیل پایه و غلامرضا زاده در وصف امیرالمومنین مدیحه سرایی کردند .

حجت الاسلام هاشمی ضمن عرض تبریک و گرامیداشت این روز خجسته و دهه ولایت اظهار داشت: رسول مکرم اسلام به امر الهی، نظام اسلامی را پایه گذاری نمود و در روز غدیر خم حضرت امیرالمومنین علیه السلام را به عنوان جانشین و امام امت اسلامی ومروج مکتب اسلام بعد از خود معرفی و منصوب کرد.

وی در ادامه به بخشهائی از خطبه غدیریه اشاره کرد وگفت : پیامبر عظیم الشان اسلام فرمود : خداوند مرا مامورکرد که به هر سیاه و سفیدی اعلام کنم که علی ابن ابیطالب برادر ، وصی و جانشین بعد از من بر امتم خواهد بود…… و نسبت او به من همانند هارون به موسی است، جز اینکه پیامبری بعد از من نخواهد بود ……….ملعون است هرکه با او مخالفت کند… بعد از علی امامت در نسل من از فرزندان علی است که منجی آخر الزمان ، آخرین این فرزندان است.

وی با اشاره به آثار و برکات اطعام در روز عید غدیر خم گفت: امام صادق(ع) در روایتی بیان می‌کنند که «غذا دادن به یک مؤمن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک‌میلیون پیامبر و صدیق را دارد.

پایان پخش مراسم پهن نمودن سفره نذری غدیر بود که شرکت کنندگان میهمان سفره امیرالمومنین علیه السلام گردیدند.

نظرات و ارسال نظر

3 × 3 =