فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

اولین یادواره شهید عباس اکبری در محله صادقیون رفسنجان برگزار میشود - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

علیرضا تقی پور دهیار روستا و دبیر ستاد یادواره شهید اکبری از اولین یادواره این شهید در محله صادقیون روستای حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق خبر داد و اظهار داشت: این یادواره در ایام سالگرد شهادت شهید عباس اکبری برگزار میشود.
تقی پور عنوان کرد: این یادواره در روز سه شنبه ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود و مکان برگزاری این یادواره، در مسجد صاحب الزمان (عج) حسن آباد صادق الائمه علیه السلام نوق رفسنجان می باشد.
دبیر ستاد یادواره شهید اکبری با اشاره به اینکه این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود، یادآور شد: حجت الاسلام هاشمی سخنران و مداحان سید جلال میرزمانی و آقایان پیل پایه و حاج اکبر رضایی شریف مجری این مراسم هستند.
دبیر ستاد یادواره شهید اکبری گفت: بدون شک زنده نگه داشتن یاد و خاطرات شهید نه تنها بزرگداشت نام این اسطوره های همیشه جاودان خواهد بود بلکه سبب اشاعه هویت عاشورایی نسلی و تبیین آن برای نسلهای حقیقت جو و رهپویان خداجو است.
وی همچنین از قرائت زیارت نامه امام صادق علیه السلام توسط محسن اسماعیلی به خاطر مزین نمودن نام این روستا به نام مقدس امام صادق علیه السلام خبر داد و از عموم مردم ولایتمدار برای شرکت در این یادواره دعوت کرد.

 

نظرات و ارسال نظر

14 + دو =

کرمیمحمدی گفته :
یکشنبه , ۲۶ شهریور ۱۳۹۶

احسنت برریس شورای محترم حسن اباد صادقیه حاج غلامرضا ملکی و دهیار محترم جناب مهندس سید علیرضا تقی پور
شهید اکبری واقعا گمنام بود خدا خیرتان بدهد که یاد شهید را زنده کرده اید.

پاسخ
کرمیمحمد گفته :
دوشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۶

البته اگر اغماض نکنیم آقایان کربلایی رضا عباسی و حاج غلامرضا ملکی بیشترین نقش را دراین یادواره داشتند و سید علیرضا بودجه مراسم را تامین کردند.

پاسخ
کرمیخانم .م گفته :
سه شنبه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

سلام اقای احمدی تشکر
من ارادت خاصی به شهدا دارم و هروقت که به امامزاده می روم برای تمام شهیدان امامزاده فاتحه میخوانم دیشب خواب شهید اکبری را دیدم که در حالت تاسف بود پیامی به من داد . او گفت به خاطر ۴مورد حق الناسی که بر گردنم هسته بیش از ۳۰ سال گرفتارم مرا از گرفتاری نجات بده .
۱. اقای جهانگیر تقی پور مغازه ای داشت که برادرش احمد بعضی اوقات جنس میفروخت من ۲۳۰ تومن حساب دکانی داشتم که بعد از شهادتم انها مطالبه نکردند الان بدهکارشان هستم.
۲.مرحوم علی فلاح وسائل چرخ میفروخت من در نوجوانی دوچرخه ای داشتم از ایشان یک سوزنی برای تپوپ چرخم گرفتم و فراموش کردم پول آن سوزنی را بدهم زیر دینشم مانده ام
۳.خانه ای می ساختم به جای پول دادن به کارگر در عوضش کارگر به کارگر کار میکردیم. محمد علی احمد یک روز به کمک من آمد بنا بود من یک روزبه کمکش بروم من یک وعده بیشر کار نکردم او یک وعده از من طلبکار است.
۴. در موقع ساختن خانه از قالب خشت مالی استفاده میکردم قالب خشت مالیم خراب شد یک قالب خشت مالی از عباس حاج غلامرضا قرضی گرفتم فراموش کردیم که قالبش را پس بدهم.
من پیام شهید را در سایت کاروان صادقیه و دارالصادقیون و خانه خشتی و سایت شما فرستادم . امیدوارم که یک طوری به گوش خانواده شهید برسانید.
. من از شهید اکبری ممنون هستم همینکه که شوهرخوبی را برایم پیدا شده همیشه ممنونش هستم چند سال پیش سر قبر شهید فاتحه میخواندم شخصی که شوهرم هست او هم فاتحه میخواند وقتی جمال او را دیدم در دل نیت کردم و گفتم که ای کاش این مرد بر من محرم میشد گرچه از فامیل دور بودیم به یک هفته نرسید که از من خواستگاری کردند و به عقد او درآمدم و از او صاحب دوتا فرزند شدم.

پاسخ
کرمیآقای ا گفته :
پنجشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

نظر خانم محترم م را تایید میکنیم چون در حدیث داریم که با اولین قطره خون شهید همه گناهانش بخشیده می‌شود غیر از حقوق مردم و این نشان دهنده اهمیت حق دیگران است که حتی با شهادت که بالاترین فضیلت ممکن هست گناه ظلم بر حق دیگران بخشیده نمی‌شود.
پیام شهید اینه که ما چه بکنیم؟
اولا باید تلاش کرد، حق کسی گردن ما نباشد، حتی حق هایی که معمولا نمیبینیم، مثلا همین سیگار کشیدنی که باعث اذیت و آزار دیگران می‌شود حق الناس است، کار حق الناس خیلی سخت است و بسیار سخت می‌شود جبرانش کرد.
بعد هم اگر حس کردیم جایی حقی از مردم به گردن ماست، همه تلاشمان جلب رضایت از مردم باشد. بنابراین با همه این تفاسیر درست است که حق الله بزرگتر از حق الناس است ولی حق الناس بسیار خطرناک تر از حق الله است.
من یک انسان سیگاری بودم و الان حدود ۴ سال ترک کردم بعضی اوقات که به هیئت علمدار می آمدم سیگار میکشیدم یک شب یک نفر به من گفت فلانی تو داری حق ما را غصب میکنید از او زده شدم و گفتم دیگر به مجمع نمی آیم شب در عالم خواب دیدم روز محشر شده و مرا نگه داشته اند و میگویند خدا از حق خودش بعد از توبهشما گذشته و لی تا حق فلانی را ندهید نمیتوانید از صراط عبور کنید . میخواستم به بعضی از مسولین مساجد و هیئت امنا بگویم اگر در مسجد سیگار میکشیم کسی ناراضی باشد روز قیامت پشیمان میشود. . میخواهم به دوستانی که قبلا دزد بود و اعتیاد داشتند و الان پاک شده اند بگویم درسته خدا از حق خودش میگذرد ولی دزدیهایی که قبلا کرده اید تا از آنها حلالیت نطلبید اگرتا آخر عمر خودتان را هم وقف خدا کنید جواب طلبکار را نمیدهد.

پاسخ