فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

اولین یادواره شهید عباس اکبری درحسن آباد نوق برگزارشد.. - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر سشنبه ۲۷شهریورماه ۹۶ اولین یادواره شهید عباس اکبری ازشهدای حسن آباد دهستان رضوان باسخنرانی خطیب توانا حجت السلام هاشمی و مداحی ذاکر اهل بیت سیدجلال میزمانی و مدیحه سرایی سید مسلم پیل پایه وباحضور هیئت عاشقان علمدار دهستان رضوان
باهمکاری دهیاری وشورای اسلامی وخانواده شهید درمحله صادقیون برگزارشد..

نظرات و ارسال نظر

13 − پنج =

کرمیخانم .م گفته :
چهارشنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۶

با تشکر از آقای احمدی
گرچه من هیچ نسبت خویشاوندی با شهید اکبری ندارم و در روستاهای مجاور محل زندگی ایشان زندگی میکنم به شهید اکبری ارادت خاصی دارم و تا زنده هستم هر وقت امامزاده می روم بعد از زیارت امامزاده اول قبراین شهید میروم چون واقعا مادر و خواهران شهید ازنظر اخلاص و حیا و عفت و نجابت و صداقت الگو زنان منطقه می باشد . به جان دوتا فرزندم من اینقدر مادر شهید را دوست میدارم که از مادر خودم بیشتر دوستشان دارم شب یادواره وقتی ایشان را دیدم او را بوسیدم چون واقعا خانواده شهید اکبری از برادر گرفته تا خواهرانش همه آنها مردمان نجیب و مهربان هستند و حرمت شهیدشانرا نگه میدارند و کارشان به خیر وشر دنیا نیسته . به خدا وقتی فهمیدم که میخواهند برای این شهید یادواره بگیرند خیلی خوشحال شدم حتی دهیار و شورا را دعای خیر کردم جلسه شهید خیلی خوب بود به خصوص وقتی که حاج اکبر رضایی شریف زندگی نامه شهید را خواندند ای کاش فقط این تکه را در کانالهای تلگرام میگذاشتند یادواره شهید اکبری هم بوی غربت میداد چون زیاد تجملاتی نبود . خواهشم از شورا و دهیار و مردم حسن اباد صادقیه هرساله مراسم شهید را در روز ۱۸ شهریور ماه بگیرند و ۱۸ شهریورماه را در تاریخ حسن اباد گرامی بدارد از همه مردمان حسن اباد تشکر میکنم به خدا آرزوی من این هست که شوهرم خانه مان را بفروشد و یک خانه در حسن اباد بخرد

پاسخ
کرمیمعتاد ترک داده گفته :
پنجشنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۶

سلام آقای احمدی تشکر ازشما
یادواره شهید خیلی ساده و بی آلایش برگزار شد همانطور خانواده انها در نهایتاخلاص زندگی میکنند. از شورا و دهیار و انجمن تشکر میکنم
جا دارد از حاج سعید آقای محمد ابادی تشکر کنم که هیئت علمدار را به یادواره آوردند ایشان با راه اندازی هیئت علمدارواقعا گل کاشتند خیلی معتاد را ترک دادند از ایشان میخواهم حتی به زور هم شده بقیه جوانهای معتاد دهستان را ترک بدهند ما چند سال پیش روستای حسن اباد را زاهدان میدانستیم و الان این روستا را به عنوان صادقیه و موکب امام علی میشناسند من خودم مدیون حاج عیسی میدانم مشتهایی که حاج عیسی در گوش من زد باعث شد که ترک کنم به خدا از دست نوازش پدرم برتر بود . هیچ راهی برای ترک مثل کتک جواب نمیده . اگر همین چند تا جوان معتاد باقی مانده در روستا را با آب سرد و کتک درمان میکردند تا عمر داشتند سوی مواد نمیرفتند.

پاسخ
کرمیخانم .م گفته :
پنجشنبه , ۱ شهریور ۱۳۹۷

سلام میدهم خدمت شما و تمامی دست درکاران یادواره شهید اکبری.
درعالم خواب دیدم که محبوبم شهید اکبری در مسجد قدیمی کنار تالار بی بی حضور داشت و هدیه ای به چند نفر از بچه ها من جمله شخصی بنام غلامرضا دایی اش داد و… از آنها تشکر کرد و به آقای محمرضا مومنی دبیرستاد گفت از مادرم تشکر کنید که بدهیهای مرا پارسال پرداخت کردند و خیالم را راحت کردند. هرسال یادواره ام را در شب شهادتم یعنی روز هفده شهریور و بنام(( یادواره شهدای هفده شهریور و گرامیداشت شهیدان اکبری و برنا و رنجبر محمدی)) بگیرید مجلس به تنهایی نگیرید زیرا این دو شهید هم غریب واقع شده اند. با همفکری و همکاری دهیاران شمس اباد و احمد اباد این مجلس را به پا کنید شربت و کلمپه در ایستگاهها بگذارید مقدار عدس پلو غذای دوست داشتنیم را زیاد کنید من خیلیها را امسال دعوت میکنم چون امسال تقارن پیدا کرده با استقبال از محرم آقای طباطبایی را دعوت کنید سخنرانی که شما دعوت کرده بودید خوبه از او به عنوان روای استفاده کنید مراسم را بعد از نماز با قرائت قرآن آقای حسنی پور شروع کنید از آقای محسن مریدی و عباس مومنی هم تشکر کنید که به خاطر ما از زندگیش مایه گذاشته اند ما هم جبران میکنیم. گفتند مجری پارسالی را تغییر ندهید .
به جان دوتا فرزندم من اینقدری شهید اکبری را دوست دارم فرزندان خودم را دوست ندارم وقتی از خواب بیدار شدم با خود گفتم شهید اکبری چقدر واقع بینانه مراسم را در نظر میگیرد و اتحاد روستاها هارا در نظر میگیرد مجری مراسم اسماعیل ابادی -پایگاه بسیج جعفر ابادی -و قاری قرآن از فردوسیه وشرکت دادن شهدا زنجبر محمدی و برنا و… گذاشتن نام یادواره که به فکر هیچ کسی خطور نمیکند حالا فهمیدم که شهیدان زنده اند و ما مرده هستیم که از همه چیز بی خبریم و حق الناس هم خیلی مهم است. من میخواستم نظری هم بدهم شما اطلاع رسانی کنید که نماز جماعت را جز برنامه ها بگذارید که نماز تمام شد مراسم رابلافاصله شروع نمایید تا وقت کم نیاورید

پاسخ
کرمیحسن ابادی گفته :
جمعه , ۲ شهریور ۱۳۹۷

سلام به خاطر تشکر از سایت شما
چندسالی هست که من مطالب سایت محبوب فیروزه کویر را دنبال میکنم و اولین کاری میکنم به قسمت نظرات میروم واقعا نظرات جذابیت خاصی را دارد.
در راجع به نظر خانم م که پارسال هم داده بود و جریان حق الناس رامطرح کرده بود معتقدم و حقیقت داشت .
یادواره شهید اکبری از افتخارات روستای حسن اباد هسته خدا خیری به رضا عباسی و حاج غلامرضا ملکی و علیرضا تقی پور بدهد و پدرانشان را بیامرزد پارسال این سه نفر به تنهایی بدون هیچ کمکی این مراسم را گرفتند . من پارسال در مراسم شرکت کردم اجرای مجری که آقای رضایی شریف بودند از همه مراسم بهتر بود. حضور هیئت علمدار هم مایه خیرو برکت بود خواهشمندیم که امسال هم هیئت علمدار و هم آقای رضایی شریف را دعوت کنید . من جا دارد از آقای حاج غلامرضا ملکی متولی مسجد صاحب الزمان و هیئت ابوالفضل حسن اباد تشکر نمایم واقعا ایشان بیشترین خدمترا به روستای حسن اباد انجام داده نام ایشان برای همیشه در تاریخ حسن اباد می درخشد من دستشان را میبوسم و تا زنده هستم در انتخابات نام ایشان را می نویسم . .ایشان حسن اباد را زنده کرد حرف ایشان فصل الخطاب هسته . به قران قسم من هیچ خویشاندی با ایشان ندارم .تنها دلخوری من از ایشان این بود که در روز افتتاح رقاصخانه ماها را دعوت نکرده بود که بعد هم گفتم خدا خیرش بدهد که چنین نونی را نصیب ما نکرد نونی که حق این کارگران بیچاره بود . و میخواهم به آقای جعفری مسئول تالار بگویم شما انسان بزرگواری هستید حساب این تالار تا تالارهای دیگر شهر فرق میکند چرا که این تالار در زمین مسجد و به قصد خیریه ساخته شده پولش هیچ برکتی ندارد اگر این تالار نون گدایی دست شما نداد بدانید که من تخم سگ هستم . شما حساب کنید که چرا مردم حسن اباد دورترین تالار و گران ترین رفسنجان لوکس طلایی می روند و رقاصخانه حسن اباد نمی روند به خاطر ترس از گناه و وقف بودن این زمین است طرف میگه گناه دارد انسان تو مسجد برقصد شما حساب کنید هرکسی تو این تالار عروسی گرفت یا برکت از زندگیش رفته و یا یکی از آنها مریض شده اگر دروغ میگویم بگویید . خدابیامرز حاج بی بی نیتش بود که در امد تالار برای فقیر و بیچاره بدهند نه این به قیمتی اجاره جعفری بدهد که پول خرج مراسم را جعفری باید از کیسه بدهند .

پاسخ
کرمیم گفته :
دوشنبه , ۵ شهریور ۱۳۹۷

حیف شهید اکبری نیسته در حسن اباد واقع شده شهیدی که حاجت میده من یک چیزی تو خونه گم کردم هرچه دنبال گشتم نتوانستم پیدا کنم گفتم ای شهید مخلص فی سبیل الله گمشده ام را پیدا کن طولی نکشید که گم شده ام پیدا شد.
خدا لعنت کند کسانی که آبروی حسن اباد را می برند کسی که کلنگ رقاصخانه را در حسن اباد زد شبها نمیگذارند خواب کنیم ما چه گناهی داریم شبها از خواب می پریم و دیگر تا ساعتها خوابمان نمی رود یک شب فشفشه و ترقه می زنند و یک شب صدای آهنگ گوش فلک را کر میکند.

پاسخ