فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

موثرترین معجون‌های گیاهی برای درمان گرفتگی رگ‌های قلب/ گیاهان دارویی که سلامتی را به قلب برمی‌گردانند - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

نوشیدن دمنوش‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان بسیار مفید است و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مختلف دارند.
«گرفتگی رگ‌های قلب» (تصلب شرایین) به معنای تجمع پلاک‌ها در داخل شریان‌های خون است. این شریان‌ها سرخرگ‌های خونی هستند که خون غنی از اکسیژن را به قلب و قسمت‌های دیگر بدن منتقل می‌کنند. پلاک‌ها، از چربی، کلسترول، کلسیم و سایر مواد موجود در خون تشکیل شده‌اند. با گذشت زمان، این پلاک‌ها سفت، شریان‌ها تنگ و جریان خون غنی از اکسیژن، به اندام‌های بدن محدود می‌شود. گرفتگی رگ‌های قلب می‌تواند به مشکلات جدی از جمله حمله قلبی، سکته یا حتی مرگ منجر شود. مصرف برخی از گیاهان که در این مطلب آن‌ها را معرفی می‌کنیم تاثیر بسزایی در برطرف شدن گرفتگی رگ‌های قلب دارد.

خواص سیر

مصرف سیر سبب رفع گرفتگی شریان‌های مسدود شده می‌شود. سیر با افزایش قدرت ارتجاعی رگ‌ها از گرفتگی آن‌ها جلوگیری می‌کند. استفاده از این گیاه سطح کلسترول بد و خطر ابتلا به حمله‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

درمان گرفتگی رگ قلب با سیر

سه حبه سیر را داخل یک فنجان شیر بجوشانید سپس صبر کنید تا شربت به خوبی خنک شود. مصرف این معجون شب‌ها قبل از خواب نقش موثری در رفع گرفتگی رگ‌ها دارد.

موثرترین معجون‌های گیاهی برای درمان گرفتگی رگ‌های قلب/گیاهان دارویی که سلامتی را به قلب برمی‌گردانند

خواص لیمو

لیمو سرشار از ویتامین C و یک آنتی اکسیدان قوی است که با بهبود فشار خون منجر به کاهش التهابات عروق می‌شود. مصرف لیمو با کاهش کلسترول خون از گرفتگی عروق جلوگیری می‌کند.

طرز تهیه شربت لیمو

آب یک عدد لیموی متوسط را با کمی عسل و پودر فلفل سیاه در یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و روزانه یک تا ۲ بار از این معجون بنوشید.

خواص زنجبیل

زنجبیل یکی دیگر از درمان موثر برای شریان‌های مسدود شده است. ترکیبات فوق العاده موجود در زنجبیل از گرفتگی عروق بدن به ویژه رگ‌های قلب جلوگیری می‌کند.

طرز تهیه چای زنجبیل

یک قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و اجازه دهید تا به مدت پنج دقیقه دَم بکشد. نوشیدن روزانه ۲ تا سه فنجان از این چای روزانه سبب باز شدن گرفتگی رگ‌ها می‌شود.

موثرترین معجون‌های گیاهی برای درمان گرفتگی رگ‌های قلب/گیاهان دارویی که سلامتی را به قلب برمی‌گردانند

خواص تخم شنبلیله

دانه‌های شنبلیله حاوی ساپونین هستند که با کاهش سطح کلسترول LDL به رفع گرفتگی عروق کمک می‌کنند. همچنین وجود مقدار زیادی فیبر در دانه شنبلیله نقش موثری در کاهش سطح کلسترول بد دارد.

رفع گرفتگی رگ‌ها با تخم شنبلیله

یک قاشق چای‌خوری تخم شنبلیله را به مدت یک شب بخیسانید و صبح روز بعد دانه‌های خیس شده را با کمی آب مخلوط و ناشتا میل کنید.

موثرترین معجون‌های گیاهی برای درمان گرفتگی رگ‌های قلب/گیاهان دارویی که سلامتی را به قلب برمی‌گردانند

نظرات و ارسال نظر

چهارده + 7 =