فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

گزارش تصویری ازخدمت رسانی خادمین موکب امام علی نوق رفسنجان درمسیر نجف به کربلا - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

آقای عباسی، مسئول موکب امام علی علیه السلام نوق رفسنجان گفت: با توفیق الهی این موکب برای دومین سال پیاپی در عمود ۱۰۹۷ مسیر نجف به کربلا راه اندازی شد.

این مسئول بیان کرد: در موکب امام علی نوق رفسنجان(ع) همه روزه صبحانه ، نهار و شام (۸۰۰۰ نفر روزانه ) میان وعده از قبیل کلمپه و کلوچه و بسته های پسته و … ( ۱۰۰۰۰ نفر روزانه ) بین زائران توزیع می‌شود و روزانه ۱۲۰۰۰ آب و چای و دمنوش توزیع میگردد علاوه بر آن خدماتی از قبیل واکس زدن و آرایشگری و پاشیدن گلاب بر روی زائرین حسینی از برنامه های این موکب میباشد

وی همچنین گفت : بسته های فرهنگی از قبیل زیارت عاشورا ، زیارت آل یاسین ، زیارت اربعین ، زیارت امین الله ، زیارت امام صادق علیه السلام و بروشور تبلیغاتی توزیع میشود.

موکب امام علی نوق رفسنجان به همت اهالی و جوانان ولایتمدار نوق رفسنجان راه‌اندازی شد تا به خیل عاشقان و دوستداران حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) در ایام اربعین حسینی خدمت‌رسانی نماید.

ادامه تصاویر منتشر خواهدشد..نظرات و ارسال نظر

14 − 12 =

کرمینوقی گفته :
چهارشنبه , ۱۷ آبان ۱۳۹۶

بنده به چند موکب ایرانی سر زدم موکب امام علی نوق رفسنجان موکبی بود که در آن هیچ چیز اسراف نمیشد تمام کمکهای مردمی به دست زوار میرسد چون بعضی موکبها نصف غذاها حیف و میل می شدند. ازهمه خادمین تشکرمیکنم تنها عیب موکب امام علی نداشتن شعور فرهنگی بود فقط آقای زین العابدینی فرهنگ تربیت داشت بعضیها با تبلیغاتشان مسخره بازی راه می انداختند یا کودکان را غیظ میکردند . اگر آقای حسین عسکری و علی اکبری و عباس کریمی و امین پژوهی نبودند فاتحه موکب را باید خواند واقعا اینها از دل و جان کار میکردند . اینها از جان و دل خدمت میکردند . بچه های دیگر را کار میکردند ولی راه به کارشان نمی بردند. من دست همه آنها را از کوچک تا بزرگ میبوسم. از شما هم تشکر میکنم که کزارشات و نظرات را با صداقت بیان میکنید

پاسخ
کرمیملایی گفته :
پنجشنبه , ۱۸ آبان ۱۳۹۶

سلام تشکر میکنم ازشما مدیر سایت و همه خادمین موکب به خصوص از برادر مخلص و بی ریایمان جناب آقای ابویی عزیز از ایشان میخواهیم ه این حقیر را از دعا خیر بهره مند نماید . من مخلص همه بچه نوق هستم به نظر بنده اگر میخواهد این موکب پایدار بماند مدیر اجرای موکب باید هر سال عوض شود یک سال از دهستان رضوان یکسال از بخش فردوس و یکسال از بخش نوق تا مردم فکر نکنند که موکب معتلق به حسن ابادیها هسته ولی اقای علی اکبری باید عضو هیئت امنای موکب باشد چون ایشان از پایه گذاران اصلی این موکب بوده و می باشد

پاسخ
کرمیفاطمه گفته :
پنجشنبه , ۱۸ آبان ۱۳۹۶

شیر میش حق بره است. متولیان موکب امام علی باید از حسن اباد باشد چرا که چون آقای عباسی و اکبری سنگ تمام گذاشتند در طول سال تمام هم و غم اینها برای خدمت به موکب می باشد . البته اقای عباسی اشتباه کردند امسال کاروان رابه کربلا آوردند و چون نتوانستند به کاروان خدمت کنند مردم از موکب زده شدند و این دلیل نیسته که ایشان را کنار بزنند چون اینها زمین موکب را تهیه کردند و تمام کارهای زیر بنایی از قبیل خرید نانوایی و دستگاهها و…. را انجام دادند اگر بخواهیم از دست اینها بگیریم نامردی است. . شما میتوانیدبه ایشان بگویید اگر سال دیگر بخواهید کاروان بیارید باید از موکب جدا شوید . اقای عباسی از جان و دل مایه میگذارد و در سالهایی که موکب نداشته کاروان او در بین کاروانهای رفسنجان حرف اول را میزند.

پاسخ
کرمیف گفته :
جمعه , ۱۹ آبان ۱۳۹۶

سلام خدمت شما اقای احمدی عرض میکنم و از شما تشکر میکنم که شما در بین الحرمین عکس می گرفتید . میخواستم پیامی به دست درکاران و متوالیان موکب بگویم دست شما درد نکند تنها اشتباه موکب این بود که یک چادری را برای نظافت چیها در نظر گرفتند آنها میتوانستند این چادر را جای دیگر دائر کنند شما می بایستی این چادر را مخصوص خانمها بگذارید خیلی از همشهریان شما بیمارند و توان پیاده روی را نداشتند اگر چادر خالی بود چند روزی میهمان شما میشدند. دیگر اینکه شما در موکب عکس هیچ امواتی را نگذارید اگر بگذارید همه توقع دارند عکس میتشان را بگذارند من دیدم روی پرچم عکس حمید حسینی را گذاشتند اگر توان گذاشتن عکس همه خادمین را داشته باشید بگذارید اگر تک بگذاری مردم بدبین میشوند. به نظر من تا زمانی که این موکب پابرجا باشد باید از حسن ابادیها نقش داشته باشند اگر عباسی نتوانست پژوهی یا اکبری باشد موکب بدون حسن ابادیها صفایی ندارد. از حاجی عباس کریمی هم به خاطر برخورد خوبش با زائرین تشکر میکنم.

پاسخ
کرمیکرمانی گفته :
شنبه , ۲۰ آبان ۱۳۹۶

من اهل کرمان هستم وقتی که موکب امام علی نوق را دیدم که کشک میدهند خوشحال شدم یک کاسه کشک گرفتم خیلی خوشمزه بود چنین کشکی را تا به حال در عمرم نخورده بودم. میخواستم بگویم هرچه بخواهید شما می توانید از امام حسین بگیرید.

پاسخ
کرمیحمید گفته :
یکشنبه , ۲۱ آبان ۱۳۹۶

سلام تمام موکبهای رفسنجان خوب هستند حقیقت امر من تا قبل از اینکه به کربلا بروم از موکب خاتم الانبیاء به خاطر حس نوقی بودن بدم می آمد اگر جایی تنهایی بنر خاتم الانبیاء را می دیدم شاید پاره میکردم البته خدا را شکر این فرصت جور نشد. ولی امسال وقتی کربلا رفتم و موکب خاتم الانبیآئ را دیدم حض کردم چون بیمار بودم از داروهایش استفاده کردم و مداوا شدم . میخواستم بگویم موکب خاتم الانبیآء باعث افتخار استان کرمان است . از سال آینده هم تا حدتوان به این موکب کمک میکنم. البته موکب امام علی هم خوبه موکب خاتم الانبیا مثل گلستان می میماند و موکب امام علی مثل یک شاخه گل اصلا قابل قیاس نیستند به نظر من اگر خواستم ۱۰۰۰تومن کمک کنم ۹۰۰ تومن به موکب خاتم الانبیا و ۱۰۰تومن به موکب امام علی البته به هر دو کمک کنید . من نوکر و خادم هر دو موکب هستم و از آقای بابایی و عباسی هم تشکر میکنم .به نظر من کمک کردن به موکب خاتم النبیاء مثل مسکن قوی می ماند ولی به موکب امام علی مثل آسپرین می ماند . البته باید هر دو موکب را تنها نگذاشت. چون کنار موکب امام علی نیشابوریها هم غذای ایرانی میدادند

پاسخ