فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

مراسم بزرگداشت استاد اخلاق آیت الله حاج شیخ ملاغلامرضا ناصری - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

مراسم بزرگداشت استاد اخلاق مرحوم حاج شیخ ملاغلامرضا ناصری شمس آباد از سوی بیت آن مرحوم ۵شنبه نهم آذرماه ۱۳۹۶ در مزار آن عالم واقع در گلزار شهدا و قبرستان امامزاده سید جلال الدین اشرف نوق برگزار شد .
در این مراسم که با حضور اقشار مختلف مردم و خانواده مرحوم حاج شیخ ملاغلامرضا ناصری حضور داشتند .حاج محمد نقوی مداح اهل بیت عصمت و طهارت با نوای گرم خود مجلس را نورانی کردند و پس از آن حاج عباس کریمی دبیر ستاد صادقیه به بیان ویژگی های برجسته استاد اخلاق آیت الله حاج شیخ ملاغلامرضا ناصری پرداخت و گفت: مرحوم ملاغلامرضا ناصری شمس آبادی رحمت الله علیه حجت باطنی این منطقه بود و در زهد و پارسایی و تقوا و امانتداری زبانزد خاص و عام بود. وی از چنان محبوبیت واعتباری نزد مردم منطقه برخوردار بود که عموم مردم محل به عنوان یک مرجع رسیدگی به حل مشکلات و شکایات خود، به ایشان مراجعت می کردند و ایشان هم با دقت بسیار در احقاق حق اقشار تلاش می نمود.
وی با بیان اینکه مرحوم شیخ ملاغلامرضا ناصری به عنوان معلم اخلاق عمر ارزشمند خود را به تربیت روحی و معنوی جوانان و مردم منطقه همت گماشت افزود: همینکه ملا غلامرضا در آن زمان مانع نفوذ شیخیه و بهائیت شدند جای تقدیر دارد یک نفر بچه یتیمی که از با نان چوپانی و خشت مالی بزرگ شده و خرج مادر و خواهرانش را بدهد و قرآن را تعلیم ببیند و در آن هوای گرم در ماه رمضان با دهان روزه گندم درو کند و عصرها خرمن کوب و شبها چندین محل روضه بخواند و برای نشر فرهنگ تا آخرین نفس تلاش نماید این افتخاری برای مردم منطقه خواهد بود. وجود استاد اخلاق و عارف بزرگ ملا غلامرضا شمس ابادی در منطقه بزرگترین افتخار دهستان بوده و هست ما همه بایددست به دست هم داده برای بزرگداشت و معرفی این استاد از هیچ کوششی دریغ نورزیم . زیرا این استاد منشا خیر و برکت و باعث افتخار منطقه خواهد بود . باید تلاش کنیم در سالهای آینده مراسم باشکوهی برای این استاد بگیریم.

برگرفته از : darolsadeghiyon.ir

نظرات و ارسال نظر

1 × 2 =