فیروزه کویرسه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

ارائه تسهیلات ویژه اشتغال به روستاییان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

بخشدار رفسنجان از ارائه تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و گفت : ایین نامه تسهیلات روستایی ابلاغ شده است و متقاضیان می توانند با توجه به امکانات با مراجعه به سایت کارا ثبت نام نمایند.
مصطفی خشی بخشدار مرکزی شهرستان رفسنجان روز گذشته در دیدار با شورا و دهیاری روستای ابراهیم اباد حاجی اظهار داشت :روشنایی ورودی این روستا در اولویت اول ما قرار دارد ،با پیگیری که نماینده مجلس انجام دادند به شما قول انجام این مهم را می دهیم .

وی بیان داشت :در خصوص اجرای خط لوله اب روستای حاجی اباد هم قول مساعدت به شما می دهیم از انجائیکه بودجه اختصاصی شرکت اب و روستایی ۱۷ درصد می باشد هنوز محقق نشده است امیدداریم با پیگیریهای شما در راستای پیشرفت این روستا قدم برداریم .

بخشی با بیان اینکه مشکلات و کارهای روستا را بین اعضای خود تقسیم نمایید افزود :هر کدام اعضا یک موضوع را پیگیری نمایند و هر هفته جلسه بگذارید گزارش کار را ارائه دهید این کار هم باعث مشارکت و دلگرمی اعضای شورا می شود و تا حدودی بار از دوش رئیس شورا برداشته می شود .

بخشدار مرکزی تصریح کرد :خط تلفن ثابت این روستا با پیگیریهای لازم انجام خواهد شد .

وی در خصوص تسهیلات اشتغال روستایی گفت : ایین نامه تسهیلات روستایی ابلاغ شده است و متقاضیان می توانند با توجه به امکانات با مراجعه به سایت کارا ثبت نام نمایند.، بسته به موضوع کارشان به مراجع ذیربط مراجعه کنند مثلا اگر موضوع کاریشان کشاورزی یا صنعت و گردشکری باشد به مراجع مربوطه ان مراجعه کنند .

بخشی ادامه داد :با ثبت نام در سایت کارا و ارائه طرحهای خود میتوانند فعالیت کنند ،کسانی می توانند تسهیلات بگیرند که چک برگشتی و وام معوقه نداشته باشند .

بخشدارمرکزی رفسنجان با اشاره به اینکه ما در راستای ارائه تسهیلات هر گونه همکاری را خواهیم داشت تاکید کرد :در خصوص راه اندازی کارگاه خیاطی تسهیلات ۶ درصد ارائه می شود با بازپرداخت چند ساله و همچنین در خصوص راه اندازی کارگاه قالی بافی هم کسانیکه تمایل به همکاری دارند با ارائه امکانات با انها همکاری لازم را داریم .

وی افزود : ستاد مدیریت بحران روستایی در این روستا تشکیل می شود تا در صورت بروز بحران اقدامات لازم در روستا انجام شود تیم امدادی روستا تشکیل می شود و یک نفر به عنوان مسئول خانه هلال معرفی می شود و با ارائه اموزشهای لازم تیمهای امدادی را راه اندازی می کند .

بخشدار مرکزی خاطرنشان کرد :مردم این روستا می توانند با اخذ وام ۲۵ میلیونی تمام خانه های خشتی را نوسازی کنند ۵ میلیون این وام بلاعوض می باشد .

وی افزود :با تمام توان در راه خدمت به شما روستائیان قدم بر می داریم و این کار جز با همکاری شما مقدور نخواهد شد .

نظرات و ارسال نظر

3 × سه =

کرمیبنده عاصی گفته :
یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶

سلام بهترین وام و تسهیلات وام ازدواج و خانه درست کردن است سلام مرا به آی بخشی برسانید و بگویید اگر میخواهید وام بدهید فقط یک روز کار مردم را راه بیاندازید نه اینکه یکماه طول بکشد . بی زحمت سفته و ضامن را حذف نمایید مبلغی به مردم بدهید هرچه قرض داشته باشیم همه را پرداخت نماید واگر کاری میکرد بلاعوض میشد من تا عمر داشتم دعاگویشان بودم.

پاسخ
کرمیحسین گفته :
یکشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۶

مشکل جامعه امروز ما از کم فرزندی هست . قدیم هر خانواده چندین بچه داشت بچه ها بهفکر آینده بودند و کار میکردند ولی امروز هر خانواده ای دو تا بچه دارد بچه ها خودشان را از زیر کار کشیدند . قدیمها معلم شلاق می زدند بچه ها درس میخواهند و امروز اگر معلم بچه را غیض کردند پدر و مادرشان طلبکار میشوند . به نظر من اگر وام برای تولید بچه می دادند بهتر بود مثلا هر کسی ازدواج مجدد کند ۳۰ میلیون وام بلاعوض بدهند چه عیب داره هر مردی سه چهار تا زن بگیرد و از کدام چهارتا بچه بیاورد بچه ها خودش فکری به حال آینده خودشان می کنند . قدیما یک زن از سن ۱۵ سالگی عروس میشد تا نزدیکهای ۵۰ سالگی با فاصله بیشتر از ده تا بچه می آورد . خدا هم برکت بهشان میداد. بهترین وام فقط وام ازدواج برای هر مرد می بایستی تا چهار تا زن وام بهشان بدهند . تولید بچه از ایجاد شغل مهمتر است.مردم بروند در باغها . از ما بدترهستند قدیمها مگر ما آدم نبودیم

پاسخ
کرمیبیچاره گفته :
دوشنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۶

سلام با تشکر از آقای احمدی به حسین آقا بگویید : در گذشته رسم بر این بود که دختر و پسر تا قبل از عقد یکدیگر را نمی‌دیدند، اما اکنون احتمال شکست در چنین ازدواج‌هایی زیاد شده و دلیل آن هم تغییرات فرهنگی- اجتماعی گسترده است. بنابراین دختر و پسر باید قبل از ازدواج نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کنند و با میل و رغبت خودشان پا پیش بگذارند.پسر از این‌که پدرش دختری را برای او انتخاب کرده، ناراضی بوده و به همین دلیل حالا می‌گوید همسر دوم، انتخاب خودم است. در واقع او احساس می‌کند حق انتخاب در ازدواج اول از وی سلب و به نوعی به او ظلم شده است. همین نگرش در دختر نیز وجود دارد. او اگرچه سال‌ها در کنار شوهرش زندگی کرده، اما همیشه احساسات منفی را در درونش داشته و به عنوان مثال به شوهرش بابت نگهداری از مادر او گلایه می‌کرده است. بنابراین ازدواج دوم مرد باعث شده زن اولش احساس کند به او که این همه سال سکوت کرده، خیانت شده است. بازگرداندن این زوج به زندگی مشترک اگرچه ناممکن نیست، اما بسیار سخت و دشوار است و هر دو باید شرایطی را قبول کنند مثلا مرد باید از همسر دومش جدا شود. من زن دوم شدم مثل سگ پشیمون شدم می بایستی مثل گربه دزد همیشه مخفی باشم عمرم به مخفی کاری گذشت . تازه چیزی هم بگویم زن اول با لنگ کفش آبروی ریزی میکند مجبور تا آخر عمر بسازم ای کاش زن پیرمرد ۷۰ ساله زن مرده شده بودم و هو نشده بودم

پاسخ
کرمیخانم.ج گفته :
سه شنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۶

این چه قانونی است که همیشه وام برای پسرها میدهند چرا به دختران جوان و زنان بی سرپرست وام بلاعوض نمیدهند من نزدیک چهل سال دارم خانواده ما به خاطر ترس از نداشتن جهیزیه و وضع مالی مجبور شدند جواب خواستگاران را رد کنند الان همه والدینم را از دست دادند خواستگاری برایم پیدا نمیشود نه شغلی و نه مجبورم کلفت زن داداشم باشم.

پاسخ