فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

ضرورت ایجاد مرکز امداد و نجات در بخش فردوس رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

علی محمدی بهجت گفت :با توجه به بعد مسافت رفسنجان تا جوادیه فلاح ایجاب می کند در این بخش یک مرکز امداد و نجات ایجاد شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر ؛علی محمدی بهجت بخشدار بخش فردوس صبح امروز در جلسه شورای اداری بخش فردوس اظهار داشت:بخش فردوس رفسنجان در دوران جنگ و مبارزات انقلاب نقش مهمی داشته است.
وی بیان داشت :دومین مدرسه مکتب خانه بعد از رفسنجان در این بخش تاسیس شد سوابق اموزشی این بخش طولانی است ،بزرگترین موقوفه استان قدس رضوی در این بخش قرار دارد .
بخشدار بخش فردوس به بحران کشاورزی اشاره داشت و تصریح کرد :هزار میلیارد تومان از نقدینگی و درامد کل شهرستان به نوعی از بین رفته است که بخشی از ان مربوط به بخش فردوس می باشد تمدید هر گونه تسهیلات حداقل به مدت دو سال و ارائه وامهای بلاعوض یا حداقل سود بانکی با دوسال تنفس ،کاهش تعرفه برق چاه تلمبه ها ،تصویب طرح هادی می تواند در این بحران راهکار باشد .
وی بر بر حل مشکل اب مصرفی منطقه اشاره داشت و گفت :توجه به اب مصرفی ، اموزش و بهداشت در منطقه ضرورت دارد ،یکی از دغدغه های منظقه نوق بحث ارتباطی منطقه نوق به رفسنجان بود که توسط نماینده عملیات اغاز شده امید داریم تا انتهای مسیر تداوم داشته باشد.
محمدی افزود :ضرورت بازنگری به طرح های هادی روستاها مشکلاتی را ایجاد می کند که باید به ان توجه شود ،راه های مواصلاتی به بخش مرکزی انار، کشکوئیه، دهستان سیریز در دستور کار قرار گیرد و پیگیری شود تا شاهد افزایش تردد باشیم به نوبه خود در مبادلات منطقه افزایش چشمگیری ایجاد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد : در حوزه اداری با قدمت منطقه نوق بخش آموزش و پرورش باید توجه ویژه شود تا به صورت بخش و اداره مستقل و جداگانه ای باشد .
بخشدار بخش فردوس عنوان داشت :نمایندگی از بنیاد مسکن ،اداره فرهنگ و ارشاد ،فوریت های پزشکی در این منطقه ایجاد شود تا از تردد و رفت و امد به مرکز شهر جلوگیری شود .
وی ابراز کرد :با توجه به بعد مسافت رفسنجان تا جوادیه فلاح ایجاب می کند در این بخش یک مرکز امداد و نجات ایجاد شود.

نظرات و ارسال نظر

نوزده + هجده =