فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

اختصاص ده میلیارد تومان برای حل مشکل اب منطقه نوق - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

انارکی محمدی گفت :ده میلیارد تومان برای اب منطقه نوق امسال اختصاص یافته است که مشکل اب بسیاری از این روستاها حل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر ؛ انارکی محمدی صبح امروز در جلسه شورای اداری بخش فردوس اظهار داشت:نیمی از املاک هلال احمر کشور توسط رفسنجانیها وقف شده است.
وی بیان داشت :خسارت زیادی در اثر وضعیت اقلیمی امسال به باغات پسته وارد شده است ما در حضور وزیر اقتصاد کمیسیون اقتصادی از باغات رفسنجان بازدید کردیم قرار شد با هیات دولت در این زمینه صحبت شود و ستاد بحران اقتصادی تشکیل شود .
انارکی تصریح کرد :خود ما مردم می طلبد باید بیشتر تلاش کنیم تا با بحران مقابله کنیم با کمی تقویت اراضی با استفاده زا نظر کارشناسان وضعیت را بهتر کنیم .

نماینده مردم رفسنجان افزود :اقدامات خوبی صورت گرفته بیش از ۱۰۰ واحد سم فروشی غیر مجاز تعطیل شده است ،فروشگاه های سم پاشی را توسط کارشناسان مورد بازرسی قرار می گیرند .
وی به وام های کشاورزی اشاره داشت و گفت : در این زمینه پیگیر هستیم که وامهای بلاعوض و بدون سود دریافت کنیم ،با خسارت باغات ،کارگران فصلی را نداریم این خسارات بازخوردش به جامعه بر می گردد اقتصاد تک محصولی ما اقتصاد شهرستان را بهم می ریزد .

انارکی عنوان داشت :اگر دولت به کمک ما نیاید اقتصاد شهرستان محتول می شود مردم رفسنجان سالیان سال به کمک دولت امده اکنون شهرستان نیازمند کمک دولت است دولت مسئول است باید پای کار بیاید تا از بحران عبور کنیم .
نماینده مردم رفسنجان گفت :اداره اب همکاری کند تا مردم درگیراب نباشند ، همه دستگاه ها طرح و راهکار ارائه دهند ،بیمه ها بیمه پایه به ما پرداخت کنند .

وی با بیان اینکه خسارت کل کشور در بخش کشاروزی ۱۴ هزار میلیارد می باشد ابراز کرد :در بحث اموزش و پرورش باید پیگیری کنیم تا زیر ساختها اماده شود تا بتوانیم بخشی را تبدیل به شهرستان یا شهر کنیم .

انارکی محمدی تاکید داشت : در بحث اب شهری وضعیت در شهرصفائیه خوب است فقط شوری اب است که امید داریم تا سال اینده این مشکل را حل کنیم ،مشکل اب همت اباد جنت اباد به زودی حل می شود .

وی یاداور شد : ده میلیارد تومان برای آب منطقه نوق امسال اختصاص یافته است که مشکل اب بسیاری از این روستاها حل می شود.

نظرات و ارسال نظر

هجده + 4 =