فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

تقویت زیرساخت‌ها در مرز خسروی برای تسهیل تردد زائران اربعین - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز خسروی در اربعین امسال و توزیع جمعیتی صورت گرفته، فشار از ۳ مرز دیگر برداشته شود.
تقویت زیرساخت‌ها در مرز خسروی برای تسهیل تردد زائران اربعین
سردار فتحی زاده جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی در جلسه قرارگاه اربعین ناجا که در کرمانشاه برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: امید است زحمات تمام کسانی که در راه خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) دخیل هستند مورد رضای خداوند قرار گیرد.

وی به بازدید از زیرساخت‌های مرز خسروی اشاره کرد و گفت: در این بازدید، شاهد روحیه مضاعف و مثبتی بودم که با تلاش وصف ناپذیری در حال مهیا شدن برای پذیرایی از زوار اباعبدالله حسین (ع) هستند، مطمئن باشید با عشق به امام حسین (ع) کارهایی را که در شرایط عادی دشوار و غیرممکن به نظر می‌رسد، به راحتی انجام می‌شود.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: در بازدید از پایانه مرزی خسروی و مسیر قصرشیرین به خسروی، زیرساخت‌ها به حد مطلوب فراهم است؛ پیش بینی می‌شود در عملیات بزرگ اربعین امسال، شاهد افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی زوار نسبت به سال گذشته باشیم و احتمالا سهم تردد زائران از مرز خسروی حدود ۵۰۰ هزار نفر باشد.

وی به عشق و علاقه مجموعه کارکنان ناجا در خدمت رسانی به زوار حسینی (ع) اشاره و بیان کرد: همه کارکنان دخیل در امر خدمت رسانی به زوار بی صبرانه مشتاق فرا رسیدن اربعین برای ارایه خدمت به آن‌ها هستند؛ خدمت به زائران اباعبدالله حسین (ع) از افتخارات ناجا است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ویژگی پیاده روی اربعین این است که در بازده زمانی کم، جمعیتی بسیار زیاد باید از مرز به صورت روان عبور کنند و ما باید با تمام امکانات، آماده تسهیل تردد زوار از مرز باشیم.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در حال بروز رسانی طرح‌های عملیاتی، ترافیکی و امنیتی ویژه اربعین است، گفت: در آن سوی مرز نیز جلساتی با طرف عراقی برگزار می‌شود تا امکانات و زیرساخت‌های این کشور از قبیل: تعداد گیت‌های ورودی و خروجی، ظرفیت پذیرش و مسائل امنیتی و غیره مورد بحث قرار بگیرد.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه مرز خسروی شرایط بسیار متفاوتی با سایر مرزهای کشور دارد بر تقویت زیرساخت‌ها و امکانات مناسب در این منطقه مرزی تاکید کرد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز خسروی در اربعین امسال و توزیع جمعیتی صورت گرفته، فشار از ۳ مرز دیگر برداشته شود.

در ادامه این جلسه، اکبری فرماندار شهرستان قصرشیرین گزارشی از وضعیت این شهرستان، زیرساخت‌های موجود و مصوبات جلسات هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط استانی و محلی ارایه داد و ابراز امیدواری کرد: بازگشایی کامل مرز رسمی “خسروی” بر روی زائران حسینی موجب بازگشت دوباره رونق اقتصادی به شهرستان قصرشیرین شود.

سردار “پاکباز” فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه در ادامه این جلسه، با بیان اینکه مرز خسروی مهم‌ترین و نزدیکترین مرز به عتبات عالیات است، گفت: مجموعه فرماندهی مرزبانی استان کرمانشاه آمادگی لازم برای ارائه خدمت به زائران اباعبدالله حسین (ع) دارد؛ کلیه کارکنان مرزبانی استان کرمانشاه و هنگ مرزی قصرشیرین مفتخر هستند که خادم زائران امام حسین (ع) و عتبات عالیات باشند و امنیت این عزیزان را در نوار مرز تأمین کنند.

بازدید از پایانه مرزی خسروی و نقطه صفر این مرز برای بررسی زیرساخت‌ها برای بازگشایی مرز رسمی و هماهنگی دستگا ه‌های ذی‌ربط به منظور تسهیل تردد زائران اربعین از برنامه‌های سفر سردار “فتحی زاده ” جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا به استان کرمانشاه بود.

گفتنی است، شهرستان قصرشیرین دارای ۱۴ واحد اقامتی شامل هتل و مهمانپذیر درجه یک تا ۳ با ۳۲۲ اتاق و یک هزار و ۲۰۰ تخت است که بیشتر این اماکن در اوایل دهه ۸۰ ساخته شده تا زائران عتبات عالیات در مسیر تردد خود به عراق یک شب را در این منطقه مرزی اقامت داشته باشد.

همچنین مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به عتبات عالیات است که این مرز رسمی تا بغداد پایتخت کشور عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و تا سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد.

نظرات و ارسال نظر

دوازده − یک =