فیروزه کویریکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

دیوار بین چپاولگران اقتصادی و حقوق مردم می کشیم/ نباید آمار مفسدان دائم تیتر یک جرایدباشد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوره دوازدهم ریاست جمهوری که با تاخیر وارد سالن تلاش شدگفت: شرایط فعلی کشور ووضعیت جوانان در شان این مردم نیست نباید دائما تیتر یک روزنامه وجراید ما مفسدین اقتصادی باشند.

سخنرانی رئیسی در جمع مردم کرمان/ نباید آمار مفسدان دائم تیتر یک جرایدباشدبه گزارش فیروزه کویر به نقل از خبرنگاران جوان حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی درجمع چند هزارنفری مردم کرمان در سالن تلاش کرمان گفت:آنچه به ما آموختند که در پرتو خداباوری، مردم باوری وجوان باوری در همه عرصه هاموفق بوده وریشه مشکلات را ازبین ببریم.
وی افزود: ما می توانیم مشکلاتی از قبیل فقر مطلق که در گوشه وکنار کشور موج می زند وجوانان با مدرک تحصیلی بالا زمینه کار نداشته باشد را از بین ببریم زیرا در شان ملت ما نیست که در جراید دائم تیتر مفسدان را عنوان کنند و تیتر یک باشد.
کاندیدای ریاست جمهوری افزود: با سلام وادب وعذر از تاخیر از اینکه در جمع باصفای شما هستم خوشبختم .
وی تصریح کرد:حضورم در استان کرمان برای بزرگداشت رشادت ها و غیرت مردم در نبرد حق بر باطل که عزیزانی به عنوان یادگار میان ما هستند و عزیزانی نیز جان خود را فدا کردند.
رئیسی تصریح کرد: یاد شهید باهنر را گرامی می دارم و درخواست توفیقات برای سردار بزرگوار حاج قاسم سلیمانی را دارم ،رشادت های لشکر چهل و یک ثارالله فراموش نشدنی است.
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه  باید کرامت دختران و پسران را حفظ کنیم اظهار کرد: اینکه تیتر روزنامه‌ها موضوع فساد باشد در شان مردم نیست
وی تصریح کرد: ما در همه عرصه ها گفتیم و عمل کردیم که ما می توانیم ،امروز فقر و بیکاری در شان ملت بزرگ ایران نیست این که جوان تحصیلکرده شغل نداشته باشد یا تیتر روزنامه ها موضوع فساد باشد در شان مردم نیست.
 رئیسی افزود: مشکل  ما کمبود نقدینگی نیست ایا حق است که هفده هزار کارخانه تعطیل یا نیمی از ظرفیت تولید معطل بماند؟ باز کردن قفل ها در این کشور به دست بیگانگان نیست بلکه به دست مردم غیور ایران است.
این کاندیدای ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: کلید حل مشکلات در کشور بدست توانای مردم و جوانان برومند و غیور کشور است  دولتی که بتواند کار شبانه روزی ایجاد و در بخش خصوصی فعالیت کند وما اراده این کار را داریم.
وی خاطرنشان کرد:شایسته ما نیست که نه تنها جوانش بیکار بلکه پدر نیز با تعطیلی کارگاه تولیدی بیکار شود سوال من این است که اقایان دولت در این انتخابات دو راه دارند یکی اینکه بگویند می خواهند کار نیمه تمام را تمام کند که باید از مردم پرسید ایا دولت به وعده ها عمل کرده است؟راه دوم رقیب هراسی است که در پیش گرفته اند .
وی خطاب به دربرخی کاندیداهای ریاست جمهوری گفت:آنچه باعث ترس و وحشت شما شده رقیب نیست بلکه بیکاری فزاینده جوانان باید باعث ترس شما شده است.
وی گفت: آیاقیمت هایی که مردم پرداخت می کنند با تورم یک رقمی که اعلام می کنید همخوانی دارد ،در کالاهای استراتژیک قیمت ها چند برابر شده است ما می گوییم شما باید از جوانی که امروز کار ندارد بترسید انسان باید از این موضوع شب خوابش نبرد با این مسائل باز هم ایا مشکل کشور نقدینگی است.
وی تاکید کرد:مگر ۷۰۰ هزار نقدینگی در این دولت ایجاد نشده است اگر نیمی از این مبلغ در تولید مصرف شود هم تعطیلی کارخانه پایان می یابد و هم اشتغال ایجاد می شود.
وی با اشاره به آمار ۱۱میلیون جوان آماده ازدواج در کشور اظهار کرد:۵۰۰ هزار نفر در نوبت دریافت وام ازدواج هستند  چرا به جوانان وام نمی دهید حرف ما این است اگر دو نفر بدهکار بد حساب بانکی پول ها را پس دهند مشکل وام ازدواج حل می شود.
وی گفت:ما می گوییم نقدینگی کشور از کجا سر در آورده است، بعضی از افرادی که تسهیلات کلان دریافت کرده‌اند قطعا جز بد حسابان هستند.

  وی از ایجاد شغل در کشور انتقاد کرد واظهار کرد: چرا نبایدما در این فضای آی تی نتوانیم ۴۰۰هزار شغل ایجاد کنیم، هند در شرایط سختی تولید نرم افزار می کند ما نیز می توانیم.
وی تاکید کرد:  ما مشکل کمبود نقدینگی ، آب ، ذخایر و منابع نداریم بلکه مشکل ما ضعف مدیریت اجرایی است.

رئیسی همچنین با اشاره به اینکه بعضا مطالبی که گفته می شود توسط برخی کاندیداها اهانت به مردم است گفت: اعلام کرده اند آقایان می خواهند دیوار بکشند بله ما دیوار می کشیم بلکه بین چپاولگران اقتصادی و حقوق های مردمی دیوار بلندی می کشیم.

این کاندیدای دوره دوازدهم ریاست جمهوری گفت: این یعنی بی توجهی به خواست مردم، شما می گویید مردم عاقل اند از من پرسیدند آیا تبلیغات انتخاباتی بیشترتاثیرگذار است یا دادن وعده ووعید به مردم من پاسخ دادم آنچه از همه موثرتر است عقل مردم است.

رئیسی بیان کرد: اینکه نیمی از ظرفیت تولیدی کشور تعطیل باشد را توسعه وحرکت رو به جلو می دانید؟آیا این میزان کارخانه ای که تعطیل شده در شهرکهای صنعتی این میشود حرکت؟

وی با اشاره به اینکه آنچه باید نگرانش بودید جوانی است که با هزینه پدر ومادر تحصیل کرده والان با مدرک دنبال شغل است ، اظهار کرد:این جوان وقتی در مقابل زحمات پدر ومادر ونبود شغل احساس خجالت می کند انسان نباید خوابش ببرد.

این کاندیداها همچنین اظهار کرد: مشکل آب باید حل شود ما مشکل را مدیریت آب می دانیم نه کمبود آب اگه مدیریت درست باشد که مشکل کمتر است.

وی تصریح کرد: خرید تضمینی محصولات کشاورزی واجب است ، چرا محصول کشاورزان فاسد شود .

وی با تاکید براینکه استان کرمان پتانسیل های فراوان و نیروی متراکم علمی دارد افزود: باید زمینه گردشگری فعال شود و مسکن مهر رونق یابد ،ما ایجاد مسکن روستایی و بازسازی بافت فرسوده و مسکن برای جوانان و دانشجویان را دنبال می کنیم.

رئیسی گفت: دولت باید باید ازجوانها حمایت کند و برای آنان سرمایه گذاری کند ۱میلیون شغل ۱میلیون مسکن۱میلیون ازدواج حتمی است که باید به آن از امروز فکر کرد.

نظرات و ارسال نظر

چهار × 4 =