فیروزه کویردوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰

اقدامات سران قوا موجب کاهش قیمت ارز شد/ثبات قیمت ارز در رشد سرمایه گذار نقش بسزایی دارد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:ثبات قیمت ارز در مسائل اقتصادی می تواند برای سرمایه گذاران رشد اقتصادی،صادرات و واردات تأثیر بسزایی داشته باشد.

احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ؛در خصوص علل کاهش قیمت ارز گفت: اقدامات دستگاه های مختلف، تشکیل ستاد جنگ اقتصادی و جلسه سران قوا در خصوص این موضوع موجب شد که قیمت ارز مدیریت شود.

وی دخالت دولت در بازار را از جمله عموال دیگر کاهش قیمت ارز دانست و عنوان کرد: هم اکنون در بازارافرادی که ارز رابه صورت سوداگری و دلالی دارند، مشخص است و ناخواسته برخی از مردم در بازی این دلالان قرار گرفته اند.

انارکی محمدی با بیان اینکه این مسائل تعیین کننده قیمت ارز بود در حالی که قیمت های مطرح شده واقعی نبود، ابراز کرد: مدیریت موارد یاد شده و همچنین برخوردهایی که در این زمینه انجام شد، سبب کاهش قیمت ارز شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید در بازار قیمت واقعی ارز را داشته باشیم، تصریح کرد: بسیاری از کشورها برای اینکه بتوانند صادراتشان را به خوبی انجام دهند و همچنین به منظور تقویت و پشتیبانی آن باید ارزش پول کشورشان را کاهش دهند.

وی با اشاره به اینکه در برهه ای از زمان قیمت ارز واقعی نبوده است و حباب زیادی در دلار داشته ایم، گفت: دلار باید به قیمت واقعی خود برسد و از همه مهمتر باید ثبات قیمت ارز را داشته باشیم.

انارکی محمدی در پایان خاطر نشان کرد: ثبات قیمت ارز در مسائل اقتصادی می تواند برای سرمایه گذاران رشد اقتصادی،صادرات و واردات تأثیر بسزایی داشته باشد.

نظرات و ارسال نظر

پانزده − دوازده =